• BIST 1.511
 • Altın 405,162
 • Dolar 7,2468
 • Euro 8,7331
 • Kars -1 °C
 • Ardahan -3 °C
 • Iğdır 6 °C

Müftü İlyas Gümüş, hafızlık ve Kur’an-ı Kerim’in önemine değindi

Müftü İlyas Gümüş, hafızlık ve Kur’an-ı Kerim’in önemine değindi
Kars İl Müftüsü İlyas Gümüş, Dünya ve ahret saadetinin temel kaynağının, Dünyada mutlu olmak isteyenlerin en güvenilir adresinin Kur'an-ı Kerim olduğunu söyledi.

Kars İl Müftüsü İlyas Gümüş, Dünya ve ahret saadetinin temel kaynağının, Dünyada mutlu olmak isteyenlerin en güvenilir adresinin Kur’an-ı Kerim olduğunu söyledi.

  Gümüş, “Hafızlık eğitimi inanan gönüller için son derece önemli, önemli olduğu kadarda müslümanın vazgeçemeyeceği önemli hasletlerinden birisidir” diyerek, “Her konuda bize rehberlik eden, yol gösteren, önümüzü ve ufkumuzu açan, alemlere rahmet olarak gönderilen sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa (SAV) Efendimiz hafızlık konusunda da bize yol gösterici olmuş, ilk defa hafızlık ünvanını almıştır. Allah Resulü Hz. Muhammed Mustafa (SAV) hafızlığın öncüsüdür, piridir, hafızlık müessesinin ilk temsilcisidir. Onun yolunda giden müminler 14 asırdan bugüne kadar yüce kitabımız Kur’an-ı Azimüşşanı elden ele, dilden dile, gönülden gönüle bugünlere getirmişler. Hem de toplumumuzda bugüne kadar binlerce hafız bu güzel müjdeye nail olmuş, Allah Resulü (SAV)’in yolundan gitmiş, yüce kitabımız Kur’an-ı Azimüşşanı ezberlemiş ve hafızlık ünvanını almıştır” diye konuştu.

  Gümüş daha sonra şunları söyledi:

  “Bazı insanlar şerefi, şöhreti başka yerde ararlar. Ama gerçek şeref ve şöhret Allah’a kulluktadır, Allah’a teslimiyettedir. Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa (SAV) Efendimizin ifadesiyle, ‘Ümmetimin en şereflileri, en değerlileri Kur’an-ı ezberleyenlerdir. Onu elden ele, gönülden gönüle, nesilden nesile aktaranlardır’ buyurmaktadır. Eğer şeref arıyorsak Kur’an’a dönelim, eğer sahibi olmak istiyorsak İslam’a dönelim. Şeref ve haysiyet sahibi olmak istiyorsak Kur’an’ın emir ve yasaklarına uymanın gayreti içinde olalım. Gerçek rütbe ve makam Kur’an’a teslim olmaktır, Kur’an’a uymaktır, onun yolundan gitmektir. Onun için Kur’an-ı Azimüşşan bizim her şeyimizdir. Dünya ve ahret saadetimizin temel kaynağı, Dünyada mutlu olmak isteyenlerin en güvenilir adresi Kur’an-ı Kerim’dir. Ahirette Allah’ın azabından emin olmak isteyenlerin adresi yine Kur’an-ı Kerim’dir. Kur’an’a dönelim, onunla hemdem olalım, onda buluşalım, onunla hayatımızı paylaşalım. Hem dünya hem de ahiretimiz Kur’an’a bağlıdır"

 • Yorumlar 2
  UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim harmankayagrup@gmail.com Faks : 04742124751