• BIST 1.471
 • Altın 414,451
 • Dolar 7,4160
 • Euro 8,9680
 • Kars -5 °C
 • Ardahan -11 °C
 • Iğdır -1 °C

Projelerimiz terörü bitirecektir

Projelerimiz terörü bitirecektir
Erdoğan ' 2008'de GAP için 1 milyar 63 milyon TL tahsis etmiştik. 2010 yılında da 3 milyar 100 milyon TL'ye ulaştı.

Bölgede 25 adet anaokulu ile 136 adet ilköğretim okulunun inşaatı devam ediyor. Bölge üniversitelerinde oluşturulan ilave kapasite ile 4300 öğrencilerimize daha yüksek öğrenim kredisi tamamlanmıştır. Harran Üniversitesi'nin 600 Dicle Üniversitesi'nin 150 yataklı hastanesi devam ediyor. Bu bölgelerimizde sulama imkanlarının geliştirilmesi de çok önemli. Hedefimiz 1 milyon hektarı sulamaya açmak. Bölgede önemli bir sıkıntıyı ortadan kaldıracak arazi işlemlerine de hız verdik.


Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde bu önemli bir hedeftir. Ülkemizde bütün cumhuriyet tarihi boyunca yapılan toplam tapulaştırmanın iki katından bahsediyorum. Bütün bunlar yapıldığında başta tarım olmak üzere bölgede her alanda kalkınmayı hep birlikte göreceğiz. GAP, DAP ve KOP sadece bulundukları bölgeye hizmet edecek değildir. Bunlartamamlandığında Doğu, Güneydoğu ve İçanadolu tüm Türkiye'yi kalkındıracak terörü sonlandıracaktır.


TÜRKİYE GÜNDEMİ BELİRLENEN DEĞİL GÜNDEM BELİRLEYEN ÜLKE OLMUŞTUR


Türkiye'nin nükleer silahlamaya karşı tutumu öteden bu yana aynıdır. Biz nükleer silahlanmaya karşıyız. Ancak uluslararası camianın böyle bir konuya ikili yaklaşmasından da sıkıntılıyız. Bu noktada herkesin bir özeleştiri yapması lazım. Bir diyalog zemini oluşması isteniyorsa bütün tarafların dürüst davranması gerekiyor. Siyasetin barış ve adalet üretmesi mümkün değildir. Biz insanlığın ortak mirasından tarihimizden kültürümüzden coğrafyamızdan aldığımız değerleri dış politikamıza yansıtmaya çalışıyoruz. Bildiğiniz gibi Türkiye ve İspanya dünya meselelerine barışcıl yaklaşmak adına çalışan iki Avrupa ülkesi. Haftasonu da İspanya'ya bir seyahatimiz oldu. 10 Bakanım benimle beraberdi onlar benimle birlikte gelerek muhataplarıyla konuştular. Bir çok konuyu heyetler arası toplantılarda değerlendirdik. İki ülkenin zaten dünyaya örnek olacak dostane ilişkilerini daha da geliştirdik.


DOSTLUK VE KARDEŞLİĞİMİZ BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİDİR


Bundan böyle İspanya'ya gidecek vatandaşlarımıza 5 yıllık vize kolaylığı tanındı. Bu çerçevede bu ayda yine dünyanın dört bir tarafından çok önemli isimleri ülkemizde ağırladık. Balkanların geleceği adına bizim çok önemsediğimiz bu toplantılardan biz çok memnunuz. Irak'tan batı trakyadan Gürcistan ve Kazakistan'dan çeşitli heyetleri ağırladık. Türkiye'ye yakışan tablo bu aydınlık tablodur. Gündemi belirlenmeyen gündem belirleyen bir ülke oluyor. Türkiye güçleniyor zenginleşiyor. Bunu güvene borçluyuz. Şüphesiz hala alacağı mesafeler var. Bunu hep birlikte sorumluluk almasıyla ortak bir heyecanla buluşarak alabiliriz. Dostluk ve kardeşliğimiz bizim için çok önemlidir.


Bu ay içinde bir grup ses sanatçılarımızla biraraya geldik. Çeşitli toplum kuruluşları ile bu toplantıları yapmaya devam edeceğiz. Türkiye ancak kendi sorunlarıyla yüzleşerek çözebilir. Burada her insanımıza büyük sorumluluk düşüyor. En çokta biz siyasetçilerle birlikte medya temsilcilerine ve toplum önderlerine sorumluluk düşüyor. Bu vesileyle Türkiye için çalışan her insanımıza ben şükranlarımı sunuyorum. Tüm insanlarımızın Mevlid Kandili'ni tebrik ediyorum, kalın sağlıcakla' dedi.

 • Yorumlar 0
  UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim harmankayagrup@gmail.com Faks : 04742124751