• BIST 1.393
 • Altın 458,144
 • Dolar 8,1660
 • Euro 9,7073
 • Kars 8 °C
 • Ardahan 6 °C
 • Iğdır 16 °C

Sarıkamış MYO, KAÜ’nün Geleneksel Bahar Şenliklerine 3 ekiple katılacak

Sarıkamış MYO, KAÜ’nün Geleneksel Bahar Şenliklerine 3 ekiple katılacak
Sarıkamış MYO Müdür yardımcısı Öğretim Görevlisi Çetin Koçyiğit, Bahar Şenliklerinin asıl amacının öğrencileri bir araya getirerek güzel bir ortamda birlikte vakit geçirmelerini sağlamak olduğunu söyledi

yardımcısı Öğretim Görevlisi Çetin Koçyiğit, “Kenti ve toplumuyla bütünleşerek, ülkemizin daha çağdaş seviyelere ulaştırılması için öncülük etmeyi görev edinen Üniversitemiz, yeniliklere açık ve dinamik bir neslin gelişimi için çalışmalarını hızla sürdürmektedir. Öğrencilerimiz üniversite yıllarında sadece eğitim gördüğü alanlarda değil, sosyal ve kültürel alanlarda da kendilerini yetiştirme fırsatına sahip oluyorlar. Bahar şenliklerinin amacı, öğrencilerimize çeşitli becerilerini sergileme olanağını sağlamak, dostluk ve kardeşliğe dayalı beraberliklerini geliştirmek ve pekiştirmektir. Önümüzdeki Mart ayında düzenlenecek olan Bahar Şenliklerine; Her biri 20 kişiden oluşan Kolbastı, Artvin Halk Oyunları ve Kafkas ekibiyle katılacağız” dedi. 

KAFKAS HALK OYUNLARI EKİBİ HAZIRLIK YAPIYOR

  Sarıkamış MYO Kafkas Halk Oyunları Ekibi, KAÜ Bahar Şenlikleri kapsamında, Mart ayında düzenlenecek olan Halk Oyunları Turnuvasına hazırlanıyor. MYO öğrencilerinden 20 kişinin yer aldığı ekip, Halk Oyunları Eğitmeni Ali Gençler nezaretinde bir ekip ruhuyla, oyun müziği eşliğinde uygulamalı olarak çeşitli figürler üzerinde turnuva çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.

  Halk Oyunları Eğitmeni Ali Gençler, “Kafkas Halk Oyunları ekibimizi oluşturan 20 öğrencimizin 13’ü yabancı, 7’si Karslı öğrencilerimizden oluşmaktadır. Özellikle yabancı öğrenciler, yöremizin sevilen halk oyunlarından olan Kafkas halk oyunlarına yoğun talep gösteriyor” diye konuştu.

  Gençler da, “Biz güzel yurdumuzun yöresel oyunlarından olan Kafkas Halk Oyunları üzerinde bir ekip çalışması yapıyoruz. Amacımız Bahar Şenlikleri'nde Sarıkamış MYO’yu en iyi şekilde temsil etmektir” şeklinde konuştular. 

  MYO Beden Eğitimi Okutmanı Kürşat Senger ise şunları söyledi:

  “Sarıkamış MYO Kafkas Halk Oyunları ekibimiz önümüzdeki Mart ayında aynı başarıyı sağlamak amacıyla haftanın 4 günü belli saatler arasında çalışmalarını gerçekleştiriyor. Bizim için turnuvalarda birinci olmak önemli değil. Amacımız öğrencilerimizin boş zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmesidir”

 • Yorumlar 15
  UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim harmankayagrup@gmail.com Faks : 04742124751