• BIST 1.542
 • Altın 411,808
 • Dolar 7,5315
 • Euro 8,9768
 • Kars 6 °C
 • Ardahan 1 °C
 • Iğdır 12 °C

Şehit Taner Baran YİBO “Derslik Sistem”e geçti

Şehit Taner Baran YİBO “Derslik Sistem”e geçti
Sarıkamış Şehit Taner Baran YİBO 2009-2010 Eğitim Öğretim yılında 12 derslikle “Derslik Sistem”e geçerek büyük bir başarıya daha imza attı.

Okul öğrencilerinin daha iyi bir ortamda eğitim-öğretimlerini devam ettirebilmeleri için sürdürülen çalışmalar sonucumda, derslik sistemine geçiş yapıldı. Derslik Sistemi ile beraber sınıflar, Dersliklere dönüştürüldü. Artık her ders dersliğinde işlenecek.

Branş öğretmenlerine tahsis edilen sınıflar, öğretmenler tarafından ders içeriklerine uygun olarak düzenlenerek öğrencilerin daha iyi bir eğitim almaları sağlanıyor.

Öğrenci sınıflarının tarihe karıştığı Şehit Taner Baran YİBO’da, öğretmen sınıfları uygulamasına geçildi. Öğretmen sınıfları, ilgili ders öğretmenlerinin, derslerini sürekli olarak yaptığı dershane yerine geçecek. Derslik uygulaması ile öğretmenler sürekli aynı sınıfta ders verecek, bu kez öğrenciler, derslere göre öğretmenlerinin sınıfına gidecek. Batı ülkelerinde çok yaygın olan öğretmen sınıfları uygulamasına, 12 derslikle geçiş yapan Şehit Taner Baran YİBO büyük bir başarıya daha imza atmış oldu. Öğretmen sınıfı uygulaması ile derslerde öğrenim daha işlevsel hale geliyor.   

Derslik Sisteme, 2 İngilizce, 2 Matematik, 2 Türkçe, 2 Fen ve Teknoloji, 1 Sosyal Bilgiler, 1 Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, 1 Bilişim Teknolojileri, 1 Görsel Sanatlar ve Teknoloji Tasarım Sınıfı olmak üzere toplam 12 derslikle geçiş yapan Şehit Taner Baran YİBO, öğrencilerine daha iyi bir eğitim imkanı sağlıyor. Ayrıca okul bünyesinde bulunan Anasınıfı, Pansiyon binasına alınarak daha kullanışlı bir derslik oluşturulmuş.

Şehit Taner Baran YİBO öğrencileri Derslik Sistemle beraber, dersin doğasına göre hazırlanmış sınıflarda derslerini görmekte. Birinci dönemin başında geçilen bu sistemle öğretmen ve öğrenci daha verimli bir eğitim-öğretim ortamına kavuşmuş oldu.

 • Yorumlar 1
  UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim harmankayagrup@gmail.com Faks : 04742124751