• BIST 114.789
  • Altın 325,916
  • Dolar 6,1174
  • Euro 6,6396
  • Kars 1 °C
  • Ardahan -2 °C
  • Iğdır 4 °C

Selim'de sahipsiz hayvanlar kısırlaştırılacak ve rehabilite edilecek

Selim'de sahipsiz hayvanlar kısırlaştırılacak ve rehabilite edilecek
Selim Belediyesi ile Kars Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası arasında, sahipsiz hayvanların kısırlaştırılması ve rehabilitasyonu amacıyla protokol imzalandı.

Volkan KARABAĞ KARS MANŞET 

Geçtiğimiz haftalarda ilimizde gerçekleştirilen İl Hayvan Koruma Kurulu toplantısında alınan kararlar doğrultusunda yapılan protokole göre, şehrin en önemli sorunlarından olan sahipsiz hayvanların popülasyon kontrolü ve rehabilitasyon sürecine, Kars Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası tarafından katkıda bulunulacak.

İmza töreninde konuşan Selim Belediye Başkanı Coşkun Altun desteklerinden dolayı Kars Bölgesi Veteriner Hekimleri Odasına teşekkür ederek, “Kars Vali Yardımcısı Tahsin Aksu başkanlığında 24.12.2019 tarihinde bizimde iştirak ettiğimiz Kars İl Hayvan Koruma Kurulu toplantısında alınan karar gereği Kars Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Sayın Ercan Ödül beyi davet ettik. Söz konusu protokolü en kısa sürede imzalayıp İlçemiz sınırları içerisinde yaşayan sahipsiz hayvanların popülasyonlarının kontrol altına alınmasını sağlamak ve rehabilitasyonu süreçlerini başlatmak istiyoruz. Önümüzdeki aylarda da ilgili mevzuatlara uygun, İlçemize yakışır nitelikte “Sahipsiz Hayvan Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi” yapacağımızı şimdiden beyan ediyoruz. Katılımları ve işbirlikleri için Kars Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Sayın Ercan Ödül’e teşekkür ediyoruz.”dedi.

İmza töreninden sonra söz alan Kars Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Ercan Ödül de, “ Şehrimizin en önemli sorunlarından olan sahipsiz hayvanların popülasyon kontrolü ve rehabilitasyon sürecini yönetmek için Kars Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası olarak çözüme katkı sağlayabilmek adına İl Hayvan Koruma Kuruluna protokol sunmuştuk. Susuz ve Sarıkamış Belediyelerimizden sonra bugün Selim Belediye Başkanımız ile de protokolümüzü imzaladık ve mümkün olan en kısa sürede süreci başlatmayı umuyoruz. Sayın Belediye Başkanımız Coşkun Altun’a nazik davetleri ve sahipsiz hayvanlar ile ilgili duydukları hassasiyet için yürekten teşekkür ederiz.” dedi.

selimde-sahipsiz-hayvanlar-kisirlastirilacak-ve-rehabilite-edilecek-(2).jpgselimde-sahipsiz-hayvanlar-kisirlastirilacak-ve-rehabilite-edilecek-(1).jpgselimde-sahipsiz-hayvanlar-kisirlastirilacak-ve-rehabilite-edilecek-(3).jpg

Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim harmankayagrup@gmail.com Faks : 04742124751