• BIST 108.253
 • Altın 376,314
 • Dolar 6,7185
 • Euro 7,5186
 • Kars 19 °C
 • Ardahan 19 °C
 • Iğdır 29 °C

SERKA, Kazanan Projeleri Açıkladı

SERKA, Kazanan Projeleri Açıkladı
Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA) tarafından 7 Ocak 2015 tarihinde kamuoyuna duyurulan ve değerlendirme süreci sona eren üç mali destek programının sonuçları, gerçekleştirilen Yönetim Kurulu Toplantısı ile kamuoyuna duyuruldu.

SERKA Merkez Hizmet Binası’nda gerçekleştirilen 43. Olağan Yönetim Kurulu Toplantısı ile 2015 yılı mali destek programlarının sonuçları açıklandı.
Ağrı Valisi Musa Işın Başkanlığı’nda gerçekleştirilen toplantıda 2015 yılı proje teklif çağrısı kapsamında kamuoyuna duyurulan İktisadi Gelişme Mali Destek Programı, Sosyal Kalkınma Mali Destek Programı, Sosyal Kalkınmaya Yönelik Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı’nın değerlendirme sonuçları Yönetim Kurulunun görüş ve onayına sunuldu.
Toplantıda ayrıca geçmiş dönem projelerin mevcut durumu ile 2015 yılı Doğrudan Faaliyet Destek Programı’nın değerlendirme sonuçları görüşüldü.
7 Ocak 2015 tarihinde duyurusu yapılan ve 20 Mart 2015 tarihinde başvuruları sona eren İktisadi Gelişme Mali Destek Programı’na 73, Sosyal Kalkınma Mali Destek Programı’na 83 ve Sosyal Kalkınmaya Yönelik Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı’na 63 olmak üzere toplam 219 proje başvurusu alınmıştı.
Başvuruların teslim alınmasının ardından proje teklifleri, alanlarında uzman ve deneyim sahibi bağımsız değerlendiriciler ve Değerlendirme Komitesi üyeleri tarafından detaylı olarak incelendi. Değerlendirme Komitesinin görüş ve önerileri doğrultusunda Genel Sekreterlik Makamınca desteklenmesi önerilen proje tekliflerinin bütçeleri revize edildi. Değerlendirme Komitesinin çalışmaları sonucunda oluşan başarılı proje listeleri ve revize bütçeler Yönetim Kurulunun görüş ve onayına sunuldu.
Değerlendirme sonuçlarına göre, İktisadi Gelişme Mali Destek Programı’nda 22, Sosyal Kalkınma Mali Destek Programı için 20 ve Sosyal Kalkınmaya Yönelik Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında ise 11 adet projenin asil olarak desteklenmesine karar verildi. İktisadi Gelişme Mali Destek Programı kapsamında 6 adet ve Sosyal Kalkınmaya Yönelik Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında 9 adet projenin de yedek listede yer alması uygun görüldü.
Mali destek programlarına başvuruda bulunan tüm başvuru sahibi kurum ve kuruluşlara ilgileri için teşekkür eden Yönetim Kurulu üyeleri ile Ajans Genel Sekreteri Doç. Dr. Hüsnü Kapu önümüzdeki dönemde uygulanacak projelerin bölgenin gelişimine katkıda bulunması temennisinde bulundu.

 • Yorumlar 0
  UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim harmankayagrup@gmail.com Faks : 04742124751