• BIST 1.527
 • Altın 404,529
 • Dolar 7,2588
 • Euro 8,7512
 • Kars -7 °C
 • Ardahan -9 °C
 • Iğdır 2 °C

Şevket Kaya: Kendi isteğimle istifa ettim

Şevket Kaya: Kendi isteğimle istifa ettim
Kars Sağlık İl Müdürü Dr. Fahri Sevinç'in Kağızman Devlet Hastanesine giderek Türk Sağlık-Sen işyeri temsilcisi Şevket Kaya'ya Türk Sağlık-Sen üyelerinin sendikalarından istifa ederek Memur-Sen Konfederasyonuna bağlı Sağlık-Sen'e geçmeleri yönünde tehditt

Kaya, “Türk Sağlık-Sen Genel Merkezi tarafından adım kullanılarak Kars İl Sağlık Müdürü Dr. Fahri Sevinç’e yönelik ithamlarda bulunulması nedeniyle bu açıklamayı yapma zorunluluğu doğmuştur. Kağızman Devlet Hastanesi’nde Türk Sağlık-Sen temsilciliği görevinden üyelikten istifam tamamen demokratik hakkım ve özgür irademle alınmış bir karar iken, adımın, İl Sağlık Müdürü Dr. Fahri Sevinç’e yönelik ithamlarda karıştırılmış olması esef vericidir. Söz konusu ithamlar kesinlikle gerçek dışı ve maksatlıdır. İl Sağlık Müdürü Dr. Fahri Sevinç’in Kağızman’a geldiği tarihte sevkli olarak il dışındaydım. Kendisiyle hiç karşılaşmadım ve bahsi edilen tarihteki sevk evrakım Kağızman Devlet Hastanesi kayıtlarında mevcuttur. Türk Sağlık-Sen temsilciliğinden ve üyeliğinden istifamda, Sağlık-Sen’in çağdaş sendikacılık anlayışına duyduğum güven ve ortaya koyduğu başarılı mücadelesine katkı sunma isteğim dışında hiçbir etken söz konusu olmamıştır ve olması da mümkün değildir.Hal böyle iken, adımın istifa ettiğim sendika tarafından, bu şekilde kullanılmasını kınıyorum” dedi.

TÜRK SAĞLIK-SEN İNTERNET SİTESİNDE YER ALAN HABER

Türk Sağlık-Sen İnternet Sitesinde yer alan haberde, “Türk Sağlık-Sen olarak Kars İl Sağlık Müdürü hakkında çalışanları sendikalarından istifa ettirip başka sendika geçmeye zorlaması nedeniyle suç duyurusunda bulunduk. Sendikamız tarafından Ankara Nöbetçi Cumhuriyet Savcılığına yapılan suç duyurusunda Kars İl Sağlık Müdürü Dr. Fahri Sevinç'in Kağızman Devlet Hastanesine giderek Türk Sağlık-Sen işyeri temsilcisi Şevket Kaya'ya Türk Sağlık-Sen üyelerinin sendikalarından istifa ederek Memur-Sen Konfederasyonuna bağlı Sağlık-Sen'e geçmeleri yönünde tehditte bulunduğu belirtildi. Ayrıca İl Sağlık Müdürünün personellere karşı makam, mevki ve nüfuzunu kötüye kullanarak Sağlık-Sen'e üye olmaları yönünde baskı uyguladığına dikkat çekildi.

5 YILA KADAR HAPİSLE CEZALANDIRILMASINI İSTEDİK.

Suç duyurusunda “Fiil ve davranışları nedeniyle sendikal haklarımızı kullanmamızı engellemek suretiyle görevini kötüye kullandığından hakkında suç duyurusunda bulunma zarureti hasıl olmuştur.” denilerek İl Sağlık Müdürü Sevinç'in görevi kötüye kullanmadan bir yıldan 3 yıla kadar ve sendikal hakların kullanılmasının engellemeden altı aydan 2 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılması istendi. Sendikamız tarafından ayrıca İl Sağlık Müdürü hakkında Sağlık Bakanlığı Teftiş Kurulu’na başvuru yapıldı. Başvuruda soruşturma açılması ve müdürünün cezalandırılması talep edildi.” denildi.

 • Yorumlar 2
  UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim harmankayagrup@gmail.com Faks : 04742124751