• BIST 1.378
 • Altın 457,894
 • Dolar 8,1494
 • Euro 9,7299
 • Kars 6 °C
 • Ardahan 5 °C
 • Iğdır 14 °C

sigara fiyatları 8-9 liraya çıkacak

sigara fiyatları 8-9 liraya çıkacak
Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, şartlara göre yeni vergi ya da vergi oranlarında artış bilgisi verdikten sonra MHP Grubu adına konuşan Manisa Milletvekili Erkan Akçay tütün mamüllerine zam geleceği iddiasında bulundu.

 

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, şartlara göre yeni vergi ya da vergi oranlarında artışın söz konusu olabileceğini belirtti. Şimşek, bu yıl için ödeneklerde kesintinin ise söz olmadığını kaydetti.

SİGARA 8-9 LİRAYA ÇIKACAK Madde üzerinde CHP Grubu adına konuşan İzmir Milletvekili Oğuz Oyan, Türkiye'de 20 yıldır ''dışa kanayan ve dıştan beslenen'' çarpık bir büyüme modelinin götürülmeye çalışıldığını öne sürdü.

''Dışa kanama AKP döneminde büyüyor'' diyen Oyan, dış borç miktarının arttığını, ''Türkiye'nin yoksullaştırıcı bir büyüme modelinden geçtiğini'' söyledi.

Oyan, Tekel işçilerinin istihdamına yönelik önergelerinin reddedilmesini de eleştirdi. Oyan, ''Keşke tekel işçileri işletmeleri özelleştirilirken de bu kadar cevval olabilselerdi, bugünkü kadar dirençli olabilselerdi. Fakat yine de onları kutluyorum ve onlara yardım eleni uzatmamız lazım. İktidar biraz da emekten yana yüz göstersin'' diye konuştu.

MHP Grubu adına konuşan Manisa Milletvekili Erkan Akçay ise 2009 bütçesini ''Cumhuriyet tarihinin en kötü bütçesi olarak'' niteleyerek, 2010 bütçesinin de aynı akıbetten kurtulamayacağını ileri sürdü.

Mevcut iktidar döneminde ekonominin bütün temel sorunlarının derinleştiğini belirten Akçay, 2010 bütçesinde öngörülen açığın 65-70 milyar TL'yi bulabileceğini öne sürdü.

''Bu bütçeyle hiçbir sorun çözülmez'' diyen Akçay, tütün mamulleri için öngörülen vergi artışları ile 6 TL'lik sigaranın 8.5-9 TL'ye yükseleceğini iddia etti. Akçay, ''Sigara tiryakilerine duyurulur'' diye konuştu.

 • Yorumlar 0
  UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim harmankayagrup@gmail.com Faks : 04742124751