• BIST 1.378
 • Altın 455,142
 • Dolar 8,1215
 • Euro 9,6955
 • Kars -1 °C
 • Ardahan -3 °C
 • Iğdır 7 °C

SIRADA KARS’TA VAR MI?

SIRADA KARS’TA VAR MI?
SIRADA KARS'TA VAR MI?

SIRADA KARS’TA VAR MI?

-TÜRKİYE KAMU-SEN ARDAHAN İL TEMSİLCİSİNDEN ARDAHANA 100 YATAKLI KIZ YURDU

  Türkiye Kamu-Sen Kars İl Temsilciliği Basın Sekreteri ve Türk Sağlık-Sen Şube sekreteri Murat Şanlı; “Ardahan merkezde 100 Yataklı Özel Kız Yurdu açan Yönetim Kurulu Üyesi Sabahattin Sarıçam’ın da mensubu olduğu Sarıçam ailesi eğitime ne denli önem verdiklerini bu vesileyle kanıtlamış oldular. Türk Gençliğine Serhat Şehrimiz Ardahan da bir öğrenci yurdu armağan ettiler” dedi. Biz de Şanlı’ya soruyoruz, “Sırada Kars’ta var mı?”

  Sabahattin Sarıçam, yurdun açılışında yaptığı konuşmada, protokol üyelerine, Türk Sağlık Sen Kars Şubesi Başkanı ve Türkiye Kamu-Sen Kars İl Temsilcisi Erhan Sarıkaya’ya, Kamu-Sen Eski İl Temsilcisi Hasan Gökçay’a, Türk Sağlık Sen Kars Şube Sekreteri Murat Şanlı ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür etti.

  Sarıçam, “Doğunun bu en ücra köşesine çocuklarını okumak için gönderen anne babaların gözlerinin arkada kalmadan çocuklarını güvenle teslim edebilecekleri gerek Devlet, gerek özel yurtlara ilimizin büyük ihtiyacı bulunmaktaydı. Bizler yörenin insanları olarak bu eksikliğin farkında ve bu eksikliğin özel teşebbüsün imkânlarını kullanarak açığın kapatılmasının gerektiğinin bilincindeydik ve bu yönde üzerimize görev düştüğünün bilinciyle hiçbir masraftan kaçınmayarak bu eksikliği gidermek için bu kız yurdunu hizmete açtık. Şehrimize bir nebze olsun faydalı olabildiysek bizlere ne mutlu” dedi.

  Sarıçam ayrıca, “Umuyorum ki il dışından gelen kız evlatlarımız kendilerini güvende hissedecekleri bir aile ortamı içerisinde kendileri bulacaklardır. Güvenli, emin ellerde ekonomik açıdan da kendilerini zorlamayacak bu yurt ortamında eğitimlerini devam ettireceklerdir. Böylelikle barınma ihtiyaçları bu vesileyle ortadan kaldırılacaktır. Ülkemizin geleceğinin eğitimli ve bilinçli nesiller ile şekilleneceğinin bilincindeyiz” diye konuştu.

  Ardahan Valisi Mustafa Tekmen ise eğitimin ne denli önemli olduğunu ve eğitimin gelişmesinde derslikler kadar barınmanın da büyük önem taşıdığını belirtti.

  Türkiye Kamu-Sen Kars İl Temsilciliği Basın Sekreteri ve Türk Sağlık-Sen Şube sekreteri Murat Şanlı da eğitime verdikleri önemden dolayı Sarıçam ailesine teşekkürlerini sundu. Bizler de Şanlı’ya soruyoruz. “Sırada Kars’ta var mı?”

 • Yorumlar 3
  UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim harmankayagrup@gmail.com Faks : 04742124751