• BIST 1.378
 • Altın 455,576
 • Dolar 8,1190
 • Euro 9,6937
 • Kars 5 °C
 • Ardahan 4 °C
 • Iğdır 16 °C

Subatan ilköğretim Okulu’na yardım yağdı

Subatan ilköğretim Okulu’na yardım yağdı
Kars'ın Subatan Köyü'nde öğretmenlik yapan ve şu anda İstanbul İstanbul Galatasaray Lisesi'nde görevini yürüten Asuman Ergüner ile Subatan 9. Hudut Taburu'nda yapan Kilis Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hamit Maraşlıoğlu, büyük bir vefa örneği sergileyerek Sub

 Kars’ın Subatan Köyü’nde öğretmenlik yapan ve şu anda İstanbul İstanbul Galatasaray Lisesi’nde görevini yürüten Asuman Ergüner ile Subatan 9. Hudut Taburu’nda yapan Kilis Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hamit Maraşlıoğlu, büyük bir vefa örneği sergileyerek Subatanlı öğrencilere yardım malzemesi gönderdiler.

  Kars merkez Subatan Köyü İlköğretim Okul idaresinin, daha önceki yıllarda Subatan İlköğretim Okulunda görev yapan Asuman Ergüner ile kurduğu bağlantı meyvesini verdi.

  Halen İstanbul Galatasaray Lisesi’nde görev yapan Asuman Hanım ile Okul idaresi arasındaki bağlantı sonucunda okul ihtiyaçları tespit edildi. İstanbul Galatasaray Lisesi tarafından Subatan Köyü İlköğretim Okulu’na bilgisayar, yazlık ve kışlık giysiler, kaynak kitap ve ansiklopediler ile öğrenciler için çok sayıda battaniye gönderildi.

  Ayrıca daha önce vatani görevini 9. Hudut Taburu’nda yapan Kilis Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hamit Maraşlıoğlu tarafından okul öğrencilerine; kırtasiye malzemesi ve çok sayıda kıyafet yardımı yapıldı.

  Subatan Köyü Muhtarı Mürsel Akbaba, “Okulumuza yapılan yardımlardan dolayı Sayın Asuman Ergüner ve Sayın Hamit Maraşlıoğlu’na, ayrıca Subatan İlköğretim Okul Müdürü Atakan Ateş’e ve öğretmen arkadaşlara emeklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum” dedi.

  Yardım malzemelerine kavuşan öğrenciler sevince boğuldu. Yardım malzemelerini alan her öğrenci duygularını dile getirdi ve büyük bir vefa örneği sergileyen Asuman Ergüner ve Hamit Maraşlıoğlu’na teşekkürlerini ilettiler.

  Öğrenciler ayrıca, “Böyle vefa örnekleri ve görev yaptıkları okul ve köye sadece anılarıyla değil, vefalarıyla da geri dönüş yapan abi ve ablalarımıza şükran borçluyuz. Biliyoruz ki onlar bizlerin sevinçlerini şu an yüreklerinde hissediyorlar ve şunu da .ilsinler ki bizlerde onların yüreklerindeki sevinçler olarak her gün daha iyi okuyup önemli mevkilere gelerek ülkemize hizmet edeceğiz. Yarının büyükleri olarak bizlerde köyümüzü, okulumuzu ve bizlere hizmet verenleri asla unutmayacağız” dediler.

 • Yorumlar 0
  UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim harmankayagrup@gmail.com Faks : 04742124751