• BIST 1.471
 • Altın 414,451
 • Dolar 7,4160
 • Euro 8,9680
 • Kars -5 °C
 • Ardahan -11 °C
 • Iğdır -1 °C

Terziler ve Konfeksiyoncular Odası seçim çalışmalarına başladı

Terziler ve Konfeksiyoncular Odası seçim çalışmalarına başladı
28 Şubat 2010 tarihinde Kars'ta yapılacak olan terziler, konfeksiyoncular, berberler, kuaförler, ayakkabıcılar ve çiçekçileri bünyesinde barındıran Terziler ve Konfeksiyoncular odası başkanlık seçimi çalışmaları başladı.

 28 Şubat 2010 tarihinde Kars’ta yapılacak olan terziler, konfeksiyoncular, berberler, kuaförler, ayakkabıcılar ve çiçekçileri bünyesinde barındıran Terziler ve Konfeksiyoncular odası başkanlık seçimi çalışmaları başladı.

  Seçim öncesi esnaf ziyaretlerine hız veren başkan adayları projelerini anlatarak destek istediler. Bu ziyaretler çerçevesinde KHA’ya da de ziyarette bulunan Terziler ve Konfeksiyoncular odası başkan adaylarından Fevzi Adıgüzel projelerini anlattı.

  Adıgüzel şunları söyledi:

  “28 Şubat 2010 tarihinde ilimizde Terziler ve Konfeksiyoncuları odası başkanlık seçimleri yapılacaktır. Nacizane “bende bu yarışta varım” demenin onurunu yaşamaktayım. Şehrimizde çeşitli odalar dernekler ve sivil toplum örgütlerinde kurucu üyelik ve yöneticilik yaptım bunları kısaca saymak gerekirse; 1992-2004 yılları arasında Kars Berberler ve Kuaförler Odası Başkanlığını yürüttüm, şehrimizin göz bebeği Karssporda 3 yıl yöneticilik yaptım, çeşitli okulların kuruluş ve derneklerinde görev aldım, polis yardımlaşma derneği kurucu üyeliği ve yöneticiliğinde bulundum, halen Türk Hava Kurumu 2 başkanlığı görevi ve Esnaf Sanatkarlar Kooperatifi 2 başkanlığını yürütmekteyim. Bulunduğum tüm görevlerde görevimi hakkı ile yaptığım görüşündeyim. Vizyonumu, misyonumu geniş tuttum. Amacım Doğu’nun bu serhat şehrinde binbir zorluklarla ayakta durmaya çalışan esnaf arkadaşlarımın temel sorunlarını ilgili mercilere götürerek çözüm yollarını bulmaktır. Bu amaç doğrultusunda 5362 sayılı Kanunun geçici 6 maddesine dayanarak aday oldum. Bilindiği üzere Berberler ve Kuaförler Odası üye sayısı 100 üyeden düşük olduğu halde oda fes edilmiş ve bizlerde Terziler ve Konfeksiyoncular odası çatısı altında toplanmış bulunmaktayız. Bu nedenle bende bu odanın bir üyesi olmam vasfı ile aday olmuş bulunmaktayım”

  Üyelere de çağrıda bulunan Adıgüzel, seçilmesi halinde şu vaatlerde bulundu:

-Öncelikle 2010 yılında Kentsel Dönüşüm Projesi adı altında TOKİ tarafından yaptırılacak olan 3 bin konutluk projeden esnaf arkadaşlarımıza kontenjan sağlanması hususunda gerek Sayın Valimiz gerekse Sayın Belediye Başkanımızla istişarelerde bulunarak esnafımıza düşük faiz ve taksitlerle ev sahibi olmasını amaçlıyorum.

-Odamızın çatısı altında bulunan Berberle kuaförler Ayakkabıcılar çiçekçiler ve konfeksiyoncu arkadaşların sorunlarını bizzat dinleyerek sorunlarına çözüm yolları üretilmesi için sık sık istişarelerde bulunacağım.

-Şehrimizde hizmet veren Terzi ve Ayakkabılıkla Uğraşan Esnaf kardeşlerimin Belediye ile olan sorunlarını çözümleme yolunda gerekli adımları hızla atacağım.

-Daha önce hiç yapılmamış olan ama elzem olan bir sorunumuz var ölüm, düğün, nişan gibi durumlarda esnafımızın birbirinden haberdar olması için SMS (mesaj) sistemi kuracak ve mesajla kimin hangi özel günü olduğunu her esnaf tarafından bilinmesini sağlayacağım.

-Web sitesi kurarak internet ortamında sorunlarımızı ulusal anlamda duyulmasını sağlayacak çağın gerekliliklerine ayak uyduracağız.

-Türkiye çapında yapılacak olan kuaförler Berberler yarışmasına Kars’tan her yıl katılımı sağlayacağım.

-İlimizde hizmet veren bankaların yöneticileri ile görüşerek özellikle esnafımıza katkı ve proje geliştirmeleri için kredi olanakları sağlanması hususunda girişimlerde bulunacağım.  

  Adıgüzel ayrıca, onlarca projesisin olduğunu onları da seçim günü esnaf arkadaşlarının  görüşüne sunacağını da sözlerine ekledi.

  FEVZİ ADIGÜZEL KİMDİR?

  1952 Kars Doğumlu evli ve 4 çocuk babası olan Fevzi Adıgüzel 1964 yılından itibaren esnaflık yapmakta. 1978 den bu yana Küçük Kazım Bey Caddesinde Asya Erkek Kuaförünün işletmeciliğini yürütüyor.

 • Yorumlar 6
  UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim harmankayagrup@gmail.com Faks : 04742124751