• BIST 1.378
 • Altın 457,894
 • Dolar 8,1494
 • Euro 9,7299
 • Kars 6 °C
 • Ardahan 5 °C
 • Iğdır 14 °C

TOG çocuklara kucak açtı

TOG çocuklara kucak açtı
Kafkas Üniversitesi (KÜ) öğrencilerinden oluşan Toplum Gönüllüleri (TOG) Kars Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumunu (SHÇEK) ziyaret etti.

Kafkas Üniversitesi (KÜ) öğrencilerinden oluşan Toplum Gönüllüleri (TOG) Kars Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumunu (SHÇEK) ziyaret etti. Kars TOG Koordinatörü Hasan Çiçek çocuklarımız ülkemizin geleceği, mutlu ve müreffeh yarınların teminatı olduğunu belirterek,’’ Bize verilen bu emaneti ne kadar iyi yetiştirirsek geleceğimizi de o kadar net bir şekilde görürüz. Sadece evlerimizdeki değil, sokaklarımızdaki, mahallelerimizdeki, bu tür çocuk yuvalarındaki çocuklara sahip çıkmak, onları koruyup gözetmek, elimizden geldiği kadar maddi ve manevi olarak desteklemek insani bir görevdir.’’dedi. Çocuklarla eğlenceli vakitler geçirerek onların yalnızlıklarını bir nebze olsun dindirmeye çalıştıklarını ifade eden Çiçek şunları söyledi:’’ Bizler Kars TOG olarak elimizden gelen her şeyi yapacağız. Hiçbir zaman gerekli ve yeterli desteği bulamamamıza rağmen gönüllü arkadaşlar ile birlikte gönlümüzü ortaya koyarak birçok etkinlik yaptık. Tebessüm etmeyi dahi sadaka olarak gören bir zihniyetin mensuplarına bu çocuklara sahip çıkmak, onları sevgi ile kucaklamak düşer.’’ Çocukları geliştirici yönde faaliyet ve eğlenceler yaptıklarının altını çizen Çiçek, ‘’ Bu hafta gönüllü öğrenci arkadaşlarımız ve çocukları karma şekilde gruplara ayırarak ‘Küresel Isınma’ ile ilgili çalışmalarla yaptırarak yeteneklerini ortaya çıkarttık. Resim çizenler resimlerini yorumladı, şiir yazanlar şiirlerini besteledi, oyun yazanlarda oyunlarını sergilediler.’’ Bu tür etkinliklerin çocukları hem geliştiriyor hem de onlara öz güven vererek konu ile ilgili bilgi sahibi olmasına vesile olduğunu söyleyen Çiçek,’’ etkinliklerimiz  düzenli şekilde devam etmektedir. Bizler toplum gönüllüleri olarak elimizden gelen her şeyi yapacağız. Gönüllü olarak yaptığımız bu çalışmaların neticesinde çocukların yüzünde görmüş olduğumuz sıcak bir gülücük bize ömür boyu yeter. Çalışmalarımızı daha güzel ve daha verimli yapabilmek içinde herkesten destek bekliyoruz.’’ifadelerini kullandı

 • Yorumlar 1
  UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim harmankayagrup@gmail.com Faks : 04742124751