• BIST 86.320
  • Altın 249,995
  • Dolar 6,0436
  • Euro 6,7673
  • Kars 17 °C
  • Ardahan 17 °C
  • Iğdır 27 °C

Tuncay Mutluer: “Kars’ı modern bir şehir yapacağım”

Tuncay Mutluer: “Kars’ı modern bir şehir yapacağım”
Vatan Partisi Kars Belediye Başkan adayı Tuncay Mutluer 31 Mart yerel seçim çalışmalarını hızlandırarak sürdürüyor.

Esnaf ziyaretlerinden ev toplantılarına, dernek ziyaretlerinden kanaat önderlerine kadar Kars’ı adım adım arşınlıyor.
Vatan Partisi Örgütlenme bürosu başkanı Savaş Oruç, Belediye Meclis adayları Muharrem Yerli ve Kemal Mutluer ile Karadenizliler derneğini ziyaret eden Tuncay Mutluer’i Dernek başkanı Muzaffer Alkan dernek yöneticileri ve bir çok dernek üyesi karşıladı. 

Dernek Başkanı Muzaffer Alkan “Güzel bir şehir tesis etmeniz anlamında bize vereceğiniz her göreve hazırız  dedi ve sözlerini şöyle sürdürdü. “Biz bir belediye başkanından afaki şeyler istemiyoruz. Temizlik istiyoruz, yol istiyoruz, su istiyoruz. Maalesef ki Kars’ımızın böyle bir dezavantajı var. Siz eski bir belediye başkanısınız. Sizin geçmiş dönemdeki çalışmalarınızı da çok iyi biliyoruz. Ve yaptıklarınızdan övgü ile bahsediliyor. Bunu da çok iyi biliyoruz. Ayrıca ismi milliyetçi olan bir partiden Vatan Partisine gelmişsiniz. Bu durum neresinden bakarsanız bakın bu bizim için önem taşıyor. Sizde bizim için önemli bir siyaset adamısınız bu şehrin ivmesini değiştiren kişilerden birisiniz. İnşallah seçilirsiniz ve bunun sonucunda da bize sizi alkışlamak ve yardımcı olmak düşer.”

Vatan Partisi Belediye Başkan Adayı Tuncay Mutluer ise Kars'ın çok hassas ve aynı zamanda çok önemli bir şehir olduğunu dile getirdi ve HDP ve emperyalistlerin Kars üzerindeki oyunlarına değinerek bu düşüncelerle mücadele etmek gerektiğini söyledi ve şu vaadlerde bulundu:

 “Burada belediye başkanlığı yapacak olan kişi dik durmasını bilecek kişi olmalı. Eğer başkan dik durmazsa Belediyenin asli görevi olan işlerin hiç birini yapamaz ve onun bunun şamar oğlanı haline gelir. Çünkü kendi iradesi ile iş yapamaz. Bir belediye başkanı sadece belediyenin asli görevi olan yol, kaldırım, su gibi işleri yapmakla yetinmemeli. Bir belediye başkanı o ilin her sorunu ile ilgilenme mecburiyetindedir. Bilirsiniz Azerbaycan olsun, Türkmenistan olsun İran olsun buralarda belediye başkanlarına Şehremin derler. Yani şehrin en emin insanı demek. Eğer belediye başkanı isen O ilde yaşayan insanların bütün isteklerine cevap vermek zorundasın. Onun için ben sadece yol, su, park vesairelerle uğraşmayacağım. Ben Karsı bulunduğu konum içerisinde çok modern bir kent haline getireceğim ve ihtiyaçları en asgari olan bir şehir yapacağım”

tuncay-mutluere-karadenizliler-derneginden-tam-destek!-(4).jpgtuncay-mutluere-karadenizliler-derneginden-tam-destek!-(1).jpgtuncay-mutluere-karadenizliler-derneginden-tam-destek!-(2).jpgtuncay-mutluere-karadenizliler-derneginden-tam-destek!-(3).jpg

Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim harmankayagrup@gmail.com Faks : 04742124751