• BIST 1.408
 • Altın 461,090
 • Dolar 8,0625
 • Euro 9,6585
 • Kars 10 °C
 • Ardahan 10 °C
 • Iğdır 19 °C

Türk Birliği Hareketi Kars’ta Engin Yıldırım başkanlığında kuruldu

Türk Birliği Hareketi Kars’ta Engin Yıldırım başkanlığında kuruldu
Türk Birliği Hareketi Kars İl Başkanı Engin Yıldırım, “Karslı hemşehrilerimizden Kafkasya dünyasının barışı ve bölgemizin birliği adına katkılarını bekliyoruz” dedi.

 

 

Avrupa Birliği (AB) ile müzakerelerin sürdüğü bu günlerde Türkiye’nin, AB’nin oyalama politikalarını görmesi yönünü doğudaki kardeş ülkelere çevirmesi, onlarla yakınlaşması ve ekonomik olarak güçlenmek için Türk Birliği’nin kurulması zorunluluğunun farkına varması gerektiği görüşünü benimseyen Türk Birliği Hareketi (TB), ülkenin en önemli şehirlerinden olan Kars’ta teşkilatlanmasını tamamladı.

 

AB’NİN TÜRKİYE’Yİ OYALADIĞI AÇIKÇA ORTADADIR

TB Kars İl Başkanı Engin Yıldırım, “AB’nin Türkiye’yi oyaladığını biliyoruz. Artık biz Türk Milleti olarak bu tür oyunlarla oyalanmak yerine; ekonomik olarak güçleneceğimiz, onurumuzu tekrar kazanacağımız, dünyanın mahrum olduğu barışı sağlayacağımız, eğitim ve birçok alanda hak ettiğimiz o yüksek seviyelere ulaşacağımız Türk Birliği’nin kurulması zorunluluğu doğmuştur” dedi.

 

Yıldırım daha sonra TB’nin amaçları ve vizyonuyla ilgili şunları söyledi:

“Ülkemizin ve bölgemizin sorunlarına hitap edebilecek oluşumumuz Kars ilinde hayata geçiyor. Tüm Karslı hemşehrilerimizden Kafkasya dünyasının barışı ve bölgemizin birliği adına katkılarını istemekteyiz. TB, çalışmalarını ve faaliyetlerini Türk Birliği üzerinde yoğunlaştırmıştır. Hedef; Türk Birliği’dir ve bu hedefe giden yolda çeşitli kamu kurum ve kuruluşları, sivil toplum kuruluşları, siyasi partiler ve ticari faaliyet içinde olan şirketlerle ortak çalışmalar yapacaktır. Türk Birliği, hiçbir siyasi partiye bağlı değildir. Ancak her siyasi partiden üye kabul edebilir, ortak çalışmalarda bulunabilir. Türk Birliği’nde öncelikli değer Türk Milletidir. Türk Birliği aynen Avrupa Birliği gibi ekonomik bir birliktelik olmakla birlikte var olan; dil birliği, fikir birliği ve kültür birliğini hedeflemektedir. Türk Birliği, Türk Cumhuriyetleri’ne vatandaşlık bağı ile bağlı olan hiçbir kişi, millet ve toplumu dışlamaz, hepsini tarafsızca kucaklar. Türk Birliği, Türk birliği adına çalışmalar yürütecektir. Bunun yanında diğer Türk Cumhuriyetleri’nde Türk Birliği’ni hedefleyen sivil toplum kuruluşları ile ortak çalışmalarda bulunacaktır. Türk Birliği, birlik ideolojisini benimsemiş ve Halk Hareketi görevini yürütmektedir. Türk Birliği’nin hedeflediği ‘Dilde, Fikirde, İş de Birlik’ ideolojisini hayata geçirmek için taraftarlar ve destekçiler toplamak, tanıtım faaliyetlerinde bulunmak, toplantılar düzenlemek, kitap dağıtımlarını yapmak, kitap, dergi, web site, broşür ve video hazırlayarak halka ulaşmak başlıca görevlerindendir.”

 

DİL DE, FİKİR DE, İŞ DE BİRLİK

Dilde birlik; Milletler kendilerine her zaman en büyük düşman olarak yozlaşmayı, kültürden ve doğru eğitimden uzaklaşmak olduğundan bahsederler. Ancak kimse dostun ne olduğundan bahsetmez. Atatürk; “Hayatta en hakiki mürşit ilimdir” derken bize dostumuzun ilim olduğunu açık bir dille ifade etmiştir. Şimdi ise yıllardır kurulması dillere pelesenk olan Türk Birliği konu edilmektedir. Türk Birliği kurulabilir ve kurulmalıdır. Kurulacak Türk Birliği ile tamamen Türk Kültürüne uyan eğitimi ile tarihte olduğu gibi dünya biliminde yine çığır açacaktır. Fikirde birlik; kurulması zorunlu olan Türk Birliği sayesinde Türk Cumhuriyetleri dış siyasette daha güçlü olacak; Türk milletine karşı soykırım yapılması, soykırım suçlaması ve buna benzer dayatmaları ortadan kaldıracaktır. Türk Birliği ile Türk dostu kabul edilen ya da etkisi altında olan milletler ve ülkelerinde üzerinden dış baskıları kaldıracaktır. Fikirde birlik ile ortak siyasi birliktelik hedeflenmektedir. İş de birlik; Türk ticaretinde faaliyet gösteren ve dünya devleri ile mücadele etmek zorunda bırakılan Türk şirketleri güçlendirilecek yeni şirketler kurulacak Türk Birliği sayesinde uluslar arası şirketlerle mücadele ederken daha güçlü olacaklardır. Sadece dünya devi şirketlerle mücadele etmekle kalmayacak birlik içinde de ticari faaliyetlerini artıracaktır. Türk Birliği ile işsizlik oranı en aza indirilmekle kalmayıp, sosyal yaşamı da canlandıracaktır. Türk Birliği, geliştikçe tarihi araştırmalar yapacak ve bu araştırmalardan çıkan sonuçları kitap, dergi ve belgesel filmlerle halka arz edecektir. Türk Birliği, belirlediği ilkelerine bağlı kalarak Türk Birliği yolunda ilerlerken karşısına çıkabilecek her türlü engeli aşacak ve bunu tecrübe edinmiş sayarak yoluna devam edecektir. Çalışma alanlarını belirleyen Türk Birliği komisyonlara ayrılarak faaliyetlerinde üyelerini görevlendirmiştir. Türk Birliği, bu kutsal hedefte yoluna kararlılıkla ilerlerken kanında o asil Türklük cevherini taşıyan size de ihtiyaç duymaktadır.”

 • Yorumlar 0
  UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim harmankayagrup@gmail.com Faks : 04742124751