• BIST 1.527
 • Altın 404,405
 • Dolar 7,2588
 • Euro 8,7512
 • Kars -5 °C
 • Ardahan -5 °C
 • Iğdır 4 °C

Türk Eğitim-Sen’de ödül töreni

Türk Eğitim-Sen’de ödül töreni
Türk Eğitim-Sen Kars Şubesi olarak 2009-2010 Eğitim-Öğretim yılı 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla 4 dalda düzenlenen yarışma sonuçlandı ve dereceye girenlere ödülleri dağıtıldı.

Türk Eğitim-Sen Kars Şubesi olarak 2009-2010 Eğitim-Öğretim yılı 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla 4 dalda düzenlenen yarışma sonuçlandı ve dereceye girenlere ödülleri dağıtıldı.

  Öğretmenevi’nde düzenlenen ödel törenine; Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Harun Yenice, Teftiş Kurulu Başkanı Adil Akaya, Kafkas Üniversitesi (KAÜ) Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Mehmet Ali Kırpık, Fen Edebiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Güventürk Uğurlu, Türk Eğitim-Sen Kadın Kolları Başkanı Nazmiye Döne Mert, Türk Eğitim-Sen Kars Şubesi ilçe ve işyeri temsilcileri, üyeler ve davetliler katıldı.

  Türk Eğitim-Sen Kars Şube Başkanı Fahrettin Şimşekler törende yaptığı konuşmada, Cumhuriyet sonrası yetişen çok değerli şair ve yazarları örnek göstererek günümüzde istenilen seviyede yazar ve şair yetişmediğinden dert yandı. Şimşekler, Türk Eğitim-Sen olarak eğitime, eğitimciye ve kültüre olan katkıların devam edeceğini, gelişimin sağlanması adına elden ne gelirse yapılacağını belirtti.

  Milli Eğitim Müdür Yardımcısı ve Kars Türk Eğitim-Sen Kurucu Başkanı Harun Yenice de sendikalılaşmanın gerekliliği, eğitim ve kültür alanında yapılması gerekenler ve Türk Eğitim-Sen'in bu anlamdaki katkılarını övgü dolu sözlerle ifade etti.

  Konuşmaların ardından ödül törenine geçildi. Seçici Kurul üyeleri; Yrd. Doç. Dr. Mitat Durmuş, Yrd. Doç. Dr. Fatih Kanter, Alper Bahtiyaroğlu ve Azer Yavuz katılım belgeleri ve Plaketlerini aldılar.

  Daha sonra 3 dalda dereceye giren Kars Cumhuriyet Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni İbrahim Çapan ve Şiir Dalında dereceye giren Kars İsmet Paşa İlköğretim Okulu Türkçe Öğretmeni Tarkan Boy belgelerini ve plaketlerini aldılar.

  Toplantı sohbetle tamamlandı.

lacoste-2000394.jpg

 • Yorumlar 6
  UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim harmankayagrup@gmail.com Faks : 04742124751