• BIST 1.378
 • Altın 455,680
 • Dolar 8,1240
 • Euro 9,6965
 • Kars 5 °C
 • Ardahan 4 °C
 • Iğdır 16 °C

Türk Sağlık Sen Kars Şubesi sözleşmeli sağlık çalışanlarına da kadro verilmesini istedi.

Türk Sağlık Sen Kars Şubesi sözleşmeli sağlık çalışanlarına da kadro verilmesini istedi.
Türk Sağlık Sen Kars Şubesi Başkanı Erhan Sarıkaya, sendika binasında yaptığı basın açıklamasında, “Sözleşmeli sağlık çalışanlarına da artık kadro verilmelidir” dedi.

 

 

 

Sarıkaya yaptığı basın açıklamasında, “Sözleşmeli sağlık çalışanları için yaptığımız mücadele sonucunda kısıtlı da olsa eş durumu tayini, becayiş ve askerlik dönüşü işe başlama haklarını kazanmıştık. Açtığımız davalarla sebepsiz sözleşme feshi gibi uygulamaların önüne geçmiştik. Türk Sağlık-Sen olarak sözleşmeli personeli çektiği tüm sıkıntılardan kurtarmanın tek yolunun kadro olduğunu yıllardır ifade etmekteyiz.  Sözleşmelilere kadro verilmesi için 15 bin dilekçe toplayıp TBMM’ye teslim etmiş, 2009’da Ankara’da kadro için miting düzenlemiştik. Bu hafta basın yayın organlarında Milli Eğitim Bakanlığı’nda görev yapan sözleşmeli öğretmenlere kadro verileceği haberleri yer almıştır. Bizzat Milli Eğitim Bakanı tarafından yapılan kadro vereceğiz açıklamasının ardından Türk Sağlık-Sen olarak aynı hakkın Sözleşmeli sağlık çalışanlarına da verilmesi için Sağlık Bakanlığı’na başvurumuzu yapmış bulunmaktayız. Yaptığımız başvuruda Bakanlığa kamuda sözleşmeli istihdam modelinin mağduriyete sebep olduğu ifade edilerek, Milli Eğitim Bakanlığı’nın 70 Bin sözleşmeli öğretmeni kadroya geçirmek için çalışma başlattığı hatırlatılmıştır.”

 

Sarıkaya daha sonra şunları söyledi:

“Sendika olarak Milli Eğitim Bakanlığı’ndaki çalışmalara paralel olarak kadro talep ettiğimiz başvuru yazımızda Sağlık Bakanlığı bünyesinde istihdam edilen personeller arasındaki farklı istihdamdan kaynaklanan sorunların bertaraf edilerek personel istihdamında yeknesaklık sağlanması amacı ile, başta 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/b maddesine tabi sözleşmeli personeller olmak üzere 4924 sayılı Kanuna tabi sözleşmeli personelin, Milli Eğitim Bakanlığınca yürütülen çalışmalara paralel olarak kadroya geçirilmesi yönünde yasal düzenlemenin yapılmasını talep ettik. Türk sağlık sen Şube Başkanı Sarıkaya ‘’Bizim bu talebimiz yaklaşık 80 bin sağlık çalışanı sözleşmeli arkadaşımızın tek isteğidir’’. Bizim bu talebimiz evinden, eşinden, çocuğundan ayrı yaşayan, yükselme imkanı elinden alınan, geleceğe umutla bakamayan sözleşmeli arkadaşlarımızın beklentisidir. Artık Sağlık Bakanlığı yurdun her yerinden yankılanan bu feryadı duymalı, Milli Eğitim Bakanlığı gibi kadro çalışmalarına bir an önce başlamalıdır. Türk Sağlık-Sen olarak Sağlık Bakanı sayın Recep Akdağ’a sesleniyor. Sizde artık Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu gibi sözleşmelilere kadro vereceğiniz açıklayın, sözleşmeli sağlık çalışanlarını sevindirin. Türk Sağlık-Sen sözleşmeliler kadroyu alana kadar mücadelesini sürdürecek, 80 bin sözleşmeli çalışanın yanında her şartta olmaya devam edecektir.”

 • Yorumlar 0
  UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim harmankayagrup@gmail.com Faks : 04742124751