• BIST 1.542
 • Altın 411,808
 • Dolar 7,5315
 • Euro 8,9768
 • Kars 4 °C
 • Ardahan 3 °C
 • Iğdır 12 °C

Türk Sağlık Sen Tıp Bayramını kutladı

Türk Sağlık Sen Tıp Bayramını kutladı
Türk Sağlık Sen Kars Şube Başkanı Erhan Sarıkaya 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

 

Sarıkaya mesajında, “Ülkemizde sağlık çalışanlarının bayram yapacak hali kalmamıştır. Sağlık çalışanları sorunlar yumağında hizmet üretiyor. Bugün Sağlık Bakanlığı'nda görev yapan 80 bin sözleşmeli arkadaşımız mağdur olmaktadırlar. Eşlerinden ayrı, ailelerinden uzak ve terfiden, giyim yardımına kadar birçok haktan mahrum olarak çalışmaktadırlar. Radyoloji çalışanlarının günlük çalışma süreleri tüm itirazlarımıza rağmen 5 saatten 7 saate çıkarılarak sağlıkları riske atılmıştır. Tam Gün Yasası ile döner sermayedeki adaletsizlikler artmış, çalışanlar arasındaki iş barışı iyice bozulmuştur.” dedi.

 

Sarıkaya ayrıca ambulans kazaları ve şiddet olaylarının da patlama yaşandığına dikkat çekerek “Ambulans kazaları, hasta yakınlarının şiddeti gibi olaylarda son bir yılda adeta patlama yaşanmış, sağlık çalışanları yaşamları riske atarak hizmet yürütür hale gelmişlerdir.” diye konuştu.

 

Sarıkaya ayrıca, şu an TBMM'de Plan Bütçe Komisyonunda bulunan Kamu Hastane Birlikleri Yasa Tasarısı ile de devlet hastanelerinin işletmeye dönüştürülmek, yönetimlerinin yerel güçlere devredilmek ve çalışanlarının sözleşmeli yapılmak istendiğini de kaydetti.

 

Sarıkaya tüm bunlar yaşanırken bayram kutlanamayacağını belirterek sözlerine şöyle devam etti:

“Tüm bu yaşananlar ortadayken sağlık çalışanlarının 14 Mart'ta Tıp Bayramı kutlaması mümkün mü dür? Çalışma şartları, mali ve özlük haklarında gerekli düzenlemeler yapılmadan sağlıkta bir bayram kutlamasından bahsedilemez. Bayram ancak sorunlar çözüldüğünde, mağduriyetler giderildiğinde olur. Türk Sağlık-Sen olarak sağlık çalışanlarının gerçek bir Tıp Bayramı yaşayacağı günleri bekliyoruz. Her şeye rağmen yinede sorunların çözülmesi temennisiyle yurdumuzun dört bir yanında çektikleri çileye rağmen fedakarca hizmet üreten tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp bayramını kutluyorum.”

 • Yorumlar 0
  UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim harmankayagrup@gmail.com Faks : 04742124751