• BIST 1.471
 • Altın 414,451
 • Dolar 7,4160
 • Euro 8,9680
 • Kars -3 °C
 • Ardahan -6 °C
 • Iğdır 2 °C

Türk Sağlık-Sen’den 23 Nisan kutlaması

Türk Sağlık-Sen’den 23 Nisan kutlaması
Türk Sağlık-Sen Kars Şubesi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı

Türk Sağlık-Sen Kars Şube Başkanı Erhan Sarıkaya, “Türk Milletinin en önemli özelliği bağımsızlıktır. Milletimizin bağımsızlığının temsilcisi de Türkiye Büyük Millet Meclisidir. Bundan tam 90 yıl öncede Meclisimizin kurulduğu tarihin bayram olarak kabul edilmesinin bize ifade edeceği en büyük gerçek, milli birlik ve bağımsızlığının ne kadar önemli olduğudur. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı aynı zamanda bize Türk milletin kendi çabasıyla neleri başarabildiğinin en büyük göstergesidir. Hepimiz, 23 Nisan 1920 şartlarına nasıl gelindiğini çok iyi bilip değerlendirmek zorundayız. Çünkü, o şartlardan doğan milli ruh ve şuur, büyük bir dirilişi ve zaferi beraberinde getirmiştir. 23 Nisanın içinde barındırdığı değer ve mesajlar; vatanımızın, cumhuriyetimizin ve demokrasimizin emsalsiz kıymetini ve bedelini bizlere hatırlatan çok önemli ipuçlarıdır. Milletimizin bağımsızlığı ve varlığı için şehit düşmüş ve gazi olmuş tüm kahramanlarımızı minnetle anıyoruz. Onların sayesinde bugün ulusun bağımsızlığına kavuştuğunu herkes bilmeli ve yine onların sayesinde bağımsızlığımızın korunduğunun herkes farkına varmalıdır. Türk Devletinin Ülkesi ve Milleti ile bölünmez bütünlüğünden asla taviz vermeyen bir sendikacılık anlayışını benimseyen ve Türkiye sevdamız ekmek için kavgamız düsturunu sendikacılığında temel alan Türk Sağlık-Sen olarak bunu anlamamakta ısrar edenlere karşı her zaman hatırlatma yapmaya devam edeceğiz.” dedi.

Sarıkaya daha sonra şunları söyledi:

“23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı,  çocuklarımız içinde sevinç ve mutluluk olduğu kadar aynı zamanda geçmişlerini öğrenmeleri ve üzerilerine düşen sorumluluğu şimdiden öğrenmeleri sağlayacak çok önemli bir bayramdır.  Bu nedenle Mustafa Kemal Atatürk’ün “Türk çocuğu atalarını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır.” sözünü çocuklarımıza bir kez daha hatırlatıyoruz. Mustafa Kemal Atatürk’ün bütün dünya çocuklarına armağan ettiği tek çocuk bayramı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten dileklerimizle kutluyoruz.”

 • Yorumlar 0
  UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim harmankayagrup@gmail.com Faks : 04742124751