• BIST 2.372,35
  • Altın 949.037
  • Dolar 15.9114
  • Euro 16.8474
  • Kars 7 °C
  • Ardahan 6 °C
  • Iğdır 16 °C

Türkiye, Sarıkamış Şehitleri için yürüyecek

Türkiye, Sarıkamış Şehitleri için yürüyecek
Gençlik ve Spor Bakanlığı, Sarıkamış Harekatı’nın 107. yıl dönümünde, şehitlerini anacak

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın, geleneksel hale gelen 'Sarıkamış Şehitlerini Anma Programı'nda binlerce genç, şehitleri için yürüyecek.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından organize edilen Sarıkamış Şehitleri’ni Anma etkinlikleri, 7-9 Ocak 2022 tarihlerinde gerçekleştirilecek. Gençler, üç gün sürecek etkinliklerle 107. yıl dönümünde şehitlerini anacak.

“Şehitlerimizin bıraktığı bayrağı hakkıyla taşımak her birimizin en mukaddes vazifesidir”
Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, her yıl olduğu gibi bu yıl da Sarıkamış Harekatı’nın 107. yıl dönümünde, Türkiye’nin dört bir yanından Sarıkamış’a gelecek binlerce gencin, ecdadını ve şanlı tarihini anacağını ifade etti. Gençlerin; tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet olmanın bilinciyle tek yürek olacaklarını ve fedakar ecdadını ve şehitlerini anacaklarını dile getiren Bakan Kasapoğlu, “Aziz şehitlerimizi emanet ettikleri şuura sahip çıkarak yad edeceğiz. Bu cennet toprakları bizlere vatan kılan ecdadın açtığı bu yolda, bu aziz coğrafyayı, bu cennet vatanı inşallah gençlerimizle birlikte ilelebet payidar kılacağız. Onların bıraktığı bayrağı hakkıyla taşımak her birimizin en mukaddes vazifesidir. Gereğinde bu vatan için ecdadımız gibi canımızı vermek kadar bu ülkeyi geleceğe taşımak için var gücümüzle gece gündüz çalışmak da boynumuzun borcudur" ifadelerini kullandı.

Şehit ve Gazi Aileleri Onuruna Yemek
Sarıkamış Şehitlerini Anma Programı’nın ilk günü olan 7 Ocak Cuma günü saat 14.30’da şehit ve gazi aileleri onuruna bir yemek verilecek. Aynı gün, saat 18.00’de Kazım Karabekir Camii’nde mevlid okutulacak.

Meşaleli yürüyüş
Mevlid-i Şerif programının ardından 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Meydanı’nda toplanacak katılımcılar meşaleli yürüyüş gerçekleştirecek. Saat 19.30’da başlayacak meşaleli yürüyüş, Yukarı Sarıkamış Şehitliği’nde son bulacak.

Kardan Heykeller Sergisi
Programın ikinci günü olan 8 Ocak’ta etkinlikler Sarıkamış Kayak Merkezi’ndeki, Kardan Heykeller Sergisi ile devam edecek. Aynı gün saat 18.00’de yine Sarıkamış Kayak Merkezi’nde meşaleli kayak gösterisi düzenlenecek. Aynı gün akşam saat 19.30’da Ekinata Grand Toprak Oteli’nde bir anma programı düzenlenecek.

Türkiye, şehitleri için yürüyecek
Programın son günü olan 9 Ocak Pazar günü ise Anma Yürüyüşü gerçekleştirilecek. Kızılçubuk zirve alanında toplanacak katılımcılar 10.30’da yürüyüşe geçecek ve yürüyüş, Ay Yıldız Tören Alanı'nda son bulacak. Buradaki saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunması ile çelenk konulmasının ardından protokol konuşmaları gerçekleştirilecek.
Sarıkamış Şehitleri Anma Programı, saat 13.30’da Ay Yıldız Tören Alanı'nda düzenlenecek Çelik Kanatlar gösterisi ile son bulacak.

Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim [email protected] Faks : 04742124751