• BIST 1.951,17
 • Altın 787.23122
 • Dolar 13.5546
 • Euro 15.233
 • Kars -8 °C
 • Ardahan -10 °C
 • Iğdır -3 °C

TÜRMOB’dan 8. Etik Kongresi

TÜRMOB’dan 8. Etik Kongresi
Türkiye Muhasebe Odaları Birliği (TÜRMOB) tarafından online olarak düzenlenen 8. Etik Kongresi'ni, 3 binin üzerinde muhasebe meslek mensubu izledi.

Türkiye Muhasebe Odaları Birliği (TÜRMOB) tarafından online olarak düzenlenen 8. Etik Kongresi'ni, 3 binin üzerinde muhasebe meslek mensubu izledi.

TÜRMOB'un bu yıl 8.'sini düzenlediği Etik Kongresi, online olarak gerçekleştirildi. 3 binin üzerinde muhasebe meslek mensubunun izlediği faaliyette, Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Çağnur Balsarı, Ege Genç İş İnsanları Derneği (EGİAD) Genel Sekreteri ve Muhasebe Finans Kürsüsü Başkanı Prof. Dr. Fatih Dalkılıç ve Denizcilik Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Seçil Sigalı konuşmacı olarak yer aldı. Prof. Dr. Balsarı, konuşmasında muhasebecilerin öncelikle kamuya karşı sorumlu olduklarını hatırlatarak kamu tanımının aslında canlı ve cansız varlıkları ,dolayısıyla çevreyi de ilgilendirdiğini; muhasebecilerin çevre konularında da etik bakımdan sorumlulukları olduğunu vurguladı. Prof. Dr. Dalkılıç da bu ve benzeri kongrelerde kadın konuşmacıların çokça yer almasına ve akademik olarak mesleğe büyük katkılar koymasına rağmen meslek odaları yönetiminde kadın üyelerin görece az olduğunu vurgulayıp bu konuda atılacak adımların çok önemli olduğunu belirtti. Finansal raporların içeriğinin günümüzde değişen iş yapma biçimleri ile paralel olarak değiştiğini ve şirketlerin sürdürülebilirlik yolculuğunda entegre raporların artık vazgeçilmez bir araç olduğu mesajını veren Prof. Dr. Dalkılıç, "Raporlama sistemi iyi dizayn edilmeyen bir şirketin varlığını sürdürmesi tehdit altındadır" dedi. Doç. Dr. Sigalı ise etik değerlerin evrensel olduğunu vurgulayarak bu yönde yapılan son akademik çalışmaların detaylarını paylaştı.

 • Yorumlar 0
  UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim [email protected] Faks : 04742124751