• BIST 110.022
  • Altın 366,939
  • Dolar 6,7790
  • Euro 7,6701
  • Kars 11 °C
  • Ardahan 12 °C
  • Iğdır 16 °C

“Uçak bilet fiyatları ucuzlatılmalı, seferler arttırılmalıdır”

“Uçak bilet fiyatları ucuzlatılmalı, seferler arttırılmalıdır”
Kars Kent Konseyi Yürütme Kurulu, uçak bilet fiyatlarının ucuzlatılmasını ve seferlerin arttırılmasını talebinde bulundu.

Volkan KARABAĞ / KARS MANŞET

Uçak bileti fiyatlarının astronomik hal alması ve sefer sayılarının az olması, Kars halkı için ulaşımı içinden çıkılmaz bir hale getirdiğini kaydeden Kars Kent Konseyi Yürütme Kurulu, “En zor coğrafi ve iklim koşullarından birisine sahip olan Kars için hava ulaşımı seçenek değil, neredeyse zorunluluktur. Ancak gelinen noktada artık hava ulaşımı bir lüks halini almıştır. Yolculuk Karslılar için bir kaygı nedeni olmaya başlamıştır.  Eğitim öğretim yılının başlayacağı bu günlerde uçak biletlerine neredeyse servet ödenmesi öğrenciler, öğretmenler, yeni atanan memurlar için ciddi maddi külfetler oluşturmaktadır. Ayrıca unutulmamalıdır ki üniversite öğrencileri ve akademisyenler için ulaşım, üniversite tercihlerinde en önemli kriterlerden birisidir. Kars'ın en büyük gelir kaynaklarından olan kış turizminin de yaklaştığı bir döneme girdiğimizi ayrıca hatırlatmak isteriz. Ancak gelinen noktada komşu illerdeki seferler ucuz uçak bileti ya da uçak bulabilmek için küçük de olsa tek umut halini almaya başlamıştır.” açıklamasında bulundu.

Yetkililerin kalıcı çözümler bulmasını isteyen Kars Kent Konseyi Yürütme Kurulu’nun yaptığı açıklaması şöyle: “Yukarıda yalnızca bir kısmına değinebildiğimiz sıkıntılar bile sefer sayılarının artırılması ve bilet fiyatlarının ucuzlatılmasının ne kadar aciliyet gösterdiğini açıkça ortaya koymaktadır. Havayolu şirketlerinin uçuş sayılarını arttırmalarını ve bilet fiyatlarında indirime gitmelerini bekliyor, yetkililerin konuyla ilgili kalıcı çözümler bulmasını talep ediyoruz.”

Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim harmankayagrup@gmail.com Faks : 04742124751