• BIST 1.471
 • Altın 413,547
 • Dolar 7,4160
 • Euro 8,9680
 • Kars -2 °C
 • Ardahan -6 °C
 • Iğdır 2 °C

Ülkü Ocaklarından konsolosluğa ziyaret

Ülkü Ocaklarından konsolosluğa ziyaret
Kars Ülkü Ocakları İl Başkanı Onur Ersançmış, yönetim kurulundan oluşan heyetle birlikte Azerbaycan Kars Başkonsolosu Hasan Sultanoğlu'nu ziyaret etti. Ziyarette; son günlerde Türkiye ve dünyada gerçekleşen olaylar, Karabağ, Hocalı katliamları ve sözde so

 

 

“AZERBAYCAN DAVASININ SAHİBİ VE TAKİPÇİSİYİZ”

Ülkü Ocakları Kars İl Başkanı Onur Ersançmış, “Biz Ülkücüler bütün dünyadaki Türkleri bir millet olarak görüyoruz ve ilmin inkar edemeyeceği gerçekte budur. Gerek Türkmenistan, gerek Kazakistan, gerek Özbekistan, gerek Kıbrıs ve Azerbaycan olmak üzere bütün Türk Cumhuriyetlerindeki soydaşlarımızın meseleleriyle ilgilenmek bizim varlık sebebimizdir. Bu bağlamda bütün dünya bilsin ki, Dağlık Karabağ bizim meselemizdir, Hocalı soykırımı bizim meselemizdir, bizim davamızdır. Velhasıl bir bütün olarak Azerbaycan meselesi bizim davamızıdır. Çünkü Azerbaycan Türk Dünyasının bir parçasıdır ve orada bizim gibi Müslüman ve Türk olan soydaşlarımız yaşamaktadır. Ülkü Ocakları olarak özelde Azerbaycan davasının genelde ise Türk Dünyası davasının takipçisi ve savunucusu olmaya devam edeceğiz. Soydaşlarımız asla ve asla yalnız değildir” dedi.

 

Azerbaycan Kars Başkonsolosu Hasan Sultanoğlu da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, şunları söyledi:

“Amerika’nın, sorosçuların ve Ermenilerin Müslüman Türklere karşı bir cephede birleşip faaliyetler yürüttüğünü hepimiz görüyoruz. Hiç olmayan yalan ve düzmece ermeni soykırım iddiasını dünyanın birçok yerinde propaganda yoluyla tanıtmaya çalışıp ulusal meclislerde geçirmeye çalışıyorlar. Bunun bir örneğini de geçtiğimiz günlerde sözde ermeni soykırımının Amerikan temsilciler meclisinden geçmesi ile gördük. Bunun arkasından Doğukapı’nın açılması başta olmak üzere hem Türkiye’yi hem de Azerbaycan’ı sıkıntıya sokacak talepler gelecektir. Asıl soykırımı Hocalı da Rus destekli Ermeniler yapmıştır. Ama bütün dünya buna kör ve sağırdır. Çünkü bütün dünya Müslüman Türk’e karşı çifte standartlıdır. Ayrıca sizin şahsınızda Ülkü Ocaklarına da Hocalı soykırımı ile ilgili hassasiyetinizden dolayı teşekkür ediyorum, çalışmalarınızda başarılarınızın devamını diliyorum”

 

Ülkü Ocakları Kars il Başkanı Onur Ersançmış’ın Azerbaycan Kars Başkonsolosu Hasan Sultanoğlu’na bir kitap hediye etmesinin ardından ziyaret son buldu.

 • Yorumlar 0
  UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim harmankayagrup@gmail.com Faks : 04742124751