• BIST 1.530
 • Altın 420,753
 • Dolar 7,7315
 • Euro 9,1608
 • Kars -13 °C
 • Ardahan -14 °C
 • Iğdır 1 °C

Ülkücü gençler kaz gecesinde bir araya geldi

Ülkücü gençler kaz gecesinde bir araya geldi
Öğretmenevi'nde düzenlenen geceye; MHP İl Başkanı Oktay Aktaş, Ülkü Ocakları Kars İl Başkanı Onur Ersançmış, 29 Mart Yerel seçimlerinde Kars Belediye Başkan adayı Settar Kaya, Arpaçay/Koçköy Belde Belediye Başkanı Esat Aydın ve partililer katıldı.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kars Ülkü Ocakları İl Başkanlığı, ‘Bin yıllık kardeşliği yaşa ve yaşat’ adı altında kaz gecesi düzenledi.

  Öğretmenevi’nde düzenlenen geceye; MHP İl Başkanı Oktay Aktaş, Ülkü Ocakları Kars İl Başkanı Onur Ersançmış, 29 Mart Yerel seçimlerinde Kars Belediye Başkan adayı Settar Kaya, Arpaçay/Koçköy Belde Belediye Başkanı Esat Aydın ve partililer katıldı.

  Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından bir konuşma yapan Ülkü Ocakları İl Başkanı Onur Ersançmış, insanları bölgelere ve kabilelere bölmenin ülkücü ahlaka ve inanca yakışmayan bir davranış olduğunun altını çizdi. Ersançmış, göreve geldiği günden beri Kars’ta bazı çevreler tarafından kendisi hakkında çeşitli sözlerin yayıldığını, ‘hangi bölgeden, hangi kökenden ve hangi kabiledendir?’ gibi dedikoduları şaşkınlıkla karşıladığını belirterek, “Bütün bunlar ülkücü camianın dışında yapılan dedikodulardır. Ülküdaşlarımızın bu dedikoduların dışında kalması bizleri sevindirmektedir. Bu nedenle basınımız vasıtası ile Kars kamuoyuna ilan etmek istiyorum. Ülkü Ocakları Kars İl Başkanı, sadece ve sadece yüce Türk milletindendir ve Yüce İslamın ümmetindendir. Bunun dışında bir mensubiyeti yoktur” dedi.

  Ülkü Ocaklarına, anne ve babaların evlatlarını gönül rahatlığı ile gönderebileceği de vurgulayan Ersançmış, “Çocuklarınızı Ülkü Ocaklarına gönderiniz ve müsterih olunuz. Çünkü onlar bize birer Allah’ın emanetidir. Onları Türklük gururu ve şuuru, İslam ahlakı ve fazileti ile yetiştirmek bizim misyonumuzdur.  Çünkü Milliyetçi Hareketin Lideri Türkmen beyi Devlet Bahçeli’nin işaret ettiği ‘21. Yüzyıla Lider Ülke Türkiye’ ülküsünü gerçekleştirecek olan Ülkü Ocaklarının gençleridir” diye konuştu.

  Ersançmış, daha sonra şunları söyledi:

  “Değerli dava arkadaşlarım; hepinizin bildiği gibi 2010 yılıyla ülkemiz bir seçim sürecine girdi. Hem Kars’ta Hem de Türkiye’de siyasi atmosfer ısınmaya başladı. Bu dönemde Milliyetçi Harekette siyaset yapmak isteyen ağabeylerimiz kendilerini belli etmeğe başlamışlardır. Bu vesile ile huzurlarında açıklamak istiyorum. Ülkü ocakları bu siyasi hesaplarda kesinlikle taraf değildir ve olmayacaktır. Fakat vakti zamanı geldiğinde ve bizimde fikrimiz sorulduğunda şehrimiz ve Ülkücü Hareketin çıkarları neyi gerektiriyorsa bu konuda net bir tavır koyacağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Bu gece, Ülkücülerin ve milliyetçilerin birlik ve beraberlik gecesidir, dayanışma gecesidir, bütünleşme gecesidir. Geçmiş kırgınlıkları ve küskünlükleri unutup, bir olma diri olma günüdür diyerek sözlerini Atatürk’ün fikirlerimin babası dediği Ziya Gökalp’in ‘Bütün Türkler bir ordu, katılmayan kaçaktır. Bütün Türkler bir ordu katılmayan alçaktır’”

  Kaz gecesi, kaz yemeğinin ardından Milliyetçi Hareket Partisi’nin kurulduğu 1969 yılından bu güne kadar olan tarihi süreci slayt eşliğinde gösterildi.nu1.20100124150551..jpg

 • Yorumlar 4
  UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim harmankayagrup@gmail.com Faks : 04742124751