• BIST 1.367
 • Altın 452,462
 • Dolar 8,1402
 • Euro 9,6766
 • Kars 5 °C
 • Ardahan 4 °C
 • Iğdır 16 °C

UNDP KARS’TA ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYOR

UNDP KARS’TA ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYOR
Doğu Anadolu'da Kültür Turizmi için İttifaklar Birleşmiş Milletler Ortak Programı (BMOP) kapsamında, Kars'ın Turizm Kümelenmesi çalışmalarında oluşturulan “İnsan Kaynakları ve Eğitim Çalışma Grubu” ilk toplantısı yapıldı.

KA-MER Restoranda, Birleşmiş Milletler UNDP uzmanı Serap Gültekin ve programın Kars saha yöneticisi İhsan Karayazı tarafından yönetilen toplantı düzenlendi.  Toplantıda bir araya gelen konuyla ilgili olan kamu, sivil toplum ve özel sektör temsilcilerinden oluşan çalışma grubu, Kars’ta turizm sektöründe eğitim ve insan kaynakları yetersizliğinden kaynaklanan sorunları masaya yatırarak çeşitli öncelikleri ve çözüm önerileri üzerinde çalışmalar yaptılar. 

 

İki gün süren çalışma grubu toplantısında, Kars’ta öncelikli olarak turizm farkındalık kampanyası düzenlenmesi, turizm yöneticilerine ve girişimcilerine eğitim verilmesi, başarılı turizm destinasyonlarının ziyaret edilmesi gibi bilgi ve görgü arttırıcı faaliyetlerin düzenlenmesi hedeflenerek turizm pazarlaması ve girişimciliği başta olmak üzere turizm çalışanlarına yönelik beceri geliştirici uygulamalı faaliyetlerin arttırılmasının faydalı olacağı üzerinde duruldu.

Toplantıda Programın amacına yönelik insan kaynaklarının geliştirtmesi ve eğitime yönelik projeler tartışılarak yeni öneriler kayıt altın alındı. Ayrıca katılımcılar arasında görev dağılımı yapılarak bu toplantıdan hemen sonra gerçekleştirilecek aktiviteler belirlenerek, seçilen aktiviteler için ekipler belirlenerek ön planlama ve görev dağılımları yapıldı.

Toplantıya, Kültür ve Turizm İl Müdürü Hakan Doğanay, Kafkas Üniversitesi öğretim üyesi ve ÇEKÜL Vakfı Kars, Ardahan, Iğdır koordinatörü Şaban Maraşlı, Turizm ve Otelcilik Yüksek Okulu öğretim görevlisi Aytaç Topbaş,  Kütüphane Müdiresi Mehtap Çantay, KuzeyDoğa Derneği bilim koordinatörü Emrah Çoban, SİMER Otel genel müdürü Mustafa Ebinç, Kar’s Otel genel müdürü Halit Özer, Rehber Celil Ersözoğlu, Serap Çağatay Süleyman Kıranşal, Kaptan Abidin Yaşlı, Kurban Olt, basın mensupları Levent Karaçay ve Tacettin Durmuş katıldı.


Tacettin DURMUŞ

 • Yorumlar 0
  UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim harmankayagrup@gmail.com Faks : 04742124751