• BIST 2.785,16
  • Altın 1029.318
  • Dolar 17.864
  • Euro 18.2149
  • Kars 13 °C
  • Ardahan 13 °C
  • Iğdır 21 °C

Uydu fuarı Satellıte 2021’e Türksat çıkarması

Uydu fuarı Satellıte 2021’e Türksat çıkarması
ABD'nin başkenti Washington'da düzenlenecek olan dünyanın en büyük uydu fuarı Satellite 2021'e Türksat, Türk Uçak Sanayii Anonim Ortaklığı (TUSAŞ)...

ABD'nin başkenti Washington'da düzenlenecek olan dünyanın en büyük uydu fuarı Satellite 2021'e Türksat, Türk Uçak Sanayii Anonim Ortaklığı (TUSAŞ) ve PROFEN firmaları ile birlikte çıkartma yapacak.

Bu yıl hizmete giren Türksat 5A başta olmak üzere dört aktif uydusunun desteği ile fuara katılacak olan Türksat, kendi üretimi olan HidrON ve TerrON Satcom On The Move (SOTM) antenleri ile fuarda boy gösterecek. PROFEN, Nspector serisi spektrum analizörleri, PTA serisi taşınabilir anten ve kaideli anten sistemleri gibi Ar-Ge ürünleri ile fuarda yer alırken, TUSAŞ ise GÖKTÜRK Yenileme Projesi ve Türkiye'nin ilk uzay ihracatı olan ARSAT-SG1 Uydu Projesiyle Satellite 2021'de projeler ziyaretçilerin beğenisine sunulacak.

Dünyanın en büyük uydu üreticileri ve uydu operatörlerini bir araya getiren Satellite 2021 Fuarı 7-10 Eylül 2021 tarihleri arasında ABD'nin başkenti Washington'da düzenleniyor. Yaklaşık 1 trilyon ABD Doları büyüklüğe sahip sektörün en önemli oyuncularının bir araya geldiği fuarda Türkiye, uydu ve uydu sistemleri alanında TÜRKSAT, TUSAŞ ve PROFEN ile çıkartma yapacak.

Yerli ve milli uydular sergilenecek

Türksat, hareketli araçlar için denizde ve karada uydu aracılığıyla ekonomik, kesintisiz hizmet olanağı sağlayan ve Türksat tarafından üretimi yapılan SOTM antenleri olan HidrON ve TerrON ile fuarda yerini alacak. Satellite 2021'de Türksat ayrıca uydu haberleşmesi alanında yürüttüğü faaliyetlere yönelik tanıtımın yanı sıra, bu yıl hizmete giren beşinci nesil haberleşme uydusu Türksat 5A ve yine bu yıl sonunda uzaya gönderilmesi planlanan Türksat 5B ile yerli ürünlerine yönelik görüşmeler gerçekleştirecek. Program kapsamında Türksat, özellikle yerli ve milli olarak ürünleriyle hedef pazarlardaki etkinliğini artırmayı, yeni pazarlara açılarak, faaliyet alanlarında sahip olduğu birikimini yeni projelerle ülke sınırları dışına taşımayı planlıyor.

Fuarda PROFEN ayrıca IHA, füze ve benzeri platformlarda kullanılan Mobil Telemetri Yer İstasyonu, Nspector serisi Gerçek Zamanlı Spektrum Analizörü, PTA serisi taşınabilir anten sistemleri ve Profen Visionic, uydu teleport, telekom kontrol ve yönetim sistemleri ile de yer alacak.

Türkiye'nin uydu üreticisi TUSAŞ, uzay teknolojileri alanında hızla gelişen ürün ve kabiliyetlerini Satellite 2021'de uluslararası katılımcıların beğenisine sunacak. Etkinlikte TUSAŞ, ana yüklenicilik görevini yürüttüğü ve Türkiye'nin yüksek çözünürlüklü görüntüleme ihtiyacını milli ve yerli imkanlar ile karşılayacak GÖKTÜRK Yenileme Uydusuna ilave olarak, ülkemiz mühendisleri tarafından geliştirilen ve üretimine TUSAŞ Uzay Sistemleri Entegrasyon ve Test Merkezinde devam edilen TÜRKSAT 6A Uydusu ile yer alacak. TUSAŞ, iştiraki GSATCOM ile geliştirdiği yüksek veri çıkış kapasitesine sahip (HTS), tümüyle elektrikli yeni nesil haberleşme uydu ailesinin ilk satışı kapsamında uluslararası katılımcıları bilgilendirecek. Türkiye'nin uydu alanında ilk ihracatı olacak olan ARSAT-SG1 Uydu Projesi kapsamında, Arjantin Ulusal Telekomünikasyon şirketi ARSAT'ın Güney Amerika Kıtasındaki sivil haberleşme ihtiyaçları karşılanacak.

Uydu fuarı Satellıte 2021’e Türksat çıkarması

Uydu fuarı Satellıte 2021’e Türksat çıkarması

Uydu fuarı Satellıte 2021’e Türksat çıkarması

Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim [email protected] Faks : 04742124751