• BIST 112.122
  • Altın 174,823
  • Dolar 4,0406
  • Euro 4,9882
  • Kars 4 °C
  • Ardahan 0 °C
  • Iğdır 13 °C

Vali Doğan, Sarıkamış Harekatını Öğrencilere Anlattı

Vali Doğan, Sarıkamış Harekatını Öğrencilere Anlattı
Kars Valisi Rahmi Doğan, özel bir okul tarafından Sarıkamış Harekatı’nın 102’nci yıldönümü dolayısıyla düzenlenen programa katıldı.

Ercüment DAŞDELEN / Kars Manşet

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Konferans Salonunda düzenlenen program, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.

Okul Müdürü Hikmet Ayrıbaş tarafından yapılan açılış konuşmasının ardından Sosyal Bilgiler Öğretmenleri Elif Yahşi, Esra Değer Alkan, Türkçe Öğretmeni Benal Koyuncu ve Müzik Öğretmeni Gizem Aydın tarafından hazırlanan ve Sarıkamış Harekatını anlatan oratoryo, öğrenciler tarafından sahnelendi. 

Müzik Öğretmeni Gizem Aydın tarafından oluşturulan koronun seslendirdiği türkü ve ağıtların ardından Sarıkamış Harekatını anlatan sinevizyon gösterisi yapıldı.

Programda katılımcılara hitaben bir konuşma yapan Vali Rahmi Doğan, hazırlanan gösterileri çok beğendiğini belirterek, yetkililer ve öğrencilere teşekkür etti. 

Vali Doğan, konuşmasında Sarıkamış Harekatını anlatarak şöyle konuştu: “Sarıkamış Harekatında yaşanan acı, yıllardır yüreğimizi dağlayan, yaramızı kanatan bir acıdır. Bundan sonra bizlere düşen, gelecek nesillere, bu memleketin evlatlarına, tarihimizde ne kadar şanlı, şerefli, zaferlerle dolu kahramanlıklarımız, savaşlarımız varsa, bu acılı, hüzünlü ve dertli olan hikayelerimizi anlatmamız lazım. Bu zaferlerimiz çocuklarımıza nasıl yol gösterecek, yön verecek, onların önünde ışık olacaksa, hüzünlerimiz de, acılarımız da, yanlışlarımız da yine çocuklarımıza ders olacaktır. Bu nedenle; Sarıkamış’ı unutmamamız lazım, Sarıkamış’ı unutturmamamız lazım. Gençlerimizi iyi yetiştirmemiz lazım. Öğrencilerimiz çok başarılı sunumlar, gösteriler yaptılar, çok mutlu oldum. Artık Karslı gençler Kars’la rekabet etmiyor, Erzurum’la rekabet etmiyor. Kars’ın gençleri Tokyolu, Madridli, Moskovalı çocuklarla rekabet ediyor. Onlarla dünya arenasında mücadele ediyor. Dolayısıyla çocuklarımızı da bu ortama göre hazırlamamız lazım.”

vali-dogan,-sarikamis-harekatini-ogrencilere-anlatti-(1).jpgvali-dogan,-sarikamis-harekatini-ogrencilere-anlatti-(2).jpgvali-dogan,-sarikamis-harekatini-ogrencilere-anlatti-(3).jpgvali-dogan,-sarikamis-harekatini-ogrencilere-anlatti-(4).jpgvali-dogan,-sarikamis-harekatini-ogrencilere-anlatti-(5).jpgvali-dogan,-sarikamis-harekatini-ogrencilere-anlatti-(6).jpgvali-dogan,-sarikamis-harekatini-ogrencilere-anlatti-(7).jpgvali-dogan,-sarikamis-harekatini-ogrencilere-anlatti-(8).jpgvali-dogan,-sarikamis-harekatini-ogrencilere-anlatti-(9).jpgvali-dogan,-sarikamis-harekatini-ogrencilere-anlatti-(10).jpgvali-dogan,-sarikamis-harekatini-ogrencilere-anlatti-(11).jpgvali-dogan,-sarikamis-harekatini-ogrencilere-anlatti-(12).jpgvali-dogan,-sarikamis-harekatini-ogrencilere-anlatti-(13).jpg

Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim harmankayagrup@gmail.com Faks : 04742124751