• BIST 1.112
 • Altın 474,037
 • Dolar 7,5495
 • Euro 8,9548
 • Kars 21 °C
 • Ardahan 17 °C
 • Iğdır 24 °C

Vali Kara Gazeteciler Gününü kutladı

Vali Kara Gazeteciler Gününü kutladı
Vali Kara, “Günümüzün en dinamik mesleklerinden biri olan gazetecilik, insanlara haber ve bilgi akışı sağlamak gibi çok yönlü bir görevi üstlenmiştir

Vali Kara, “Günümüzün en dinamik mesleklerinden biri olan gazetecilik, insanlara haber ve bilgi akışı sağlamak gibi çok yönlü bir görevi üstlenmiştir. Zira bireyler, doğru ve tarafsız haber alma özgürlüklerini basın mensuplarının varlığı ile kullanabilmektedir” dedi.

  Kara daha sonra şunları söyledi:

  “Demokrasinin vazgeçilmez unsurlarından olan basın-yayın kuruluşları, ülkemizin demokratik gelişiminde ve çağdaşlaşma sürecinde önemli görevler üstlenmekte, vatandaşlarımızı hak ve sorumlulukları konusunda bilgilendirmektedir. Kamu ile vatandaş arasında köprü vazifesi görmekte, vatandaşımızın istek ve arzularının kamuya, kamu hizmetlerinin de vatandaşa yansıtılmasına aracı olmaktadır. Gazeteci bir anlamda halkın gözü, kulağı, sesidir. Ancak; bu hizmetleri yerine getirirken din, dil, ırk, inanç farkı ve siyasi görüş gözetmeden tarafsız bir şekilde toplumu bilgilendirmek ve aydınlatmak en önemli husustur. İlkeli ve dürüst bir yayıncılığı prensip edinerek, kamuoyunu aydınlatmak için her ortam ve koşulda, sorumluluk duygusu içinde, büyük bir özveriyle çalışan çok değerli basın çalışanlarının gösterdikleri çabanın daha büyük başarılara dönüşeceği muhakkaktır. İşini yaparken gecesini gündüzüne katarak, çeşitli zorluklar içerisinde, toplumun bilgilendirilmesi, aydınlatılması, yerelde Kars, genelde de ülkemiz yararına yönlendirilmesi gibi kutsal bir görevi büyük bir özveriyle yerine getirmekte olan ilimiz basın çalışanlarının “Çalışan Gazeteciler Günü”nü en içten dileklerimle kutluyor, aile yuvalarında sağlık, esenlik ve huzur dolu bir yaşam diliyorum”

 • Yorumlar 0
  UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim harmankayagrup@gmail.com Faks : 04742124751