• BIST 1.471
 • Altın 414,451
 • Dolar 7,4160
 • Euro 8,9680
 • Kars 4 °C
 • Ardahan 0 °C
 • Iğdır 11 °C

Vali Kara’nın Kutlu Doğum Haftası mesajı

Vali Kara’nın Kutlu Doğum Haftası mesajı
Kars Valisi Ahmet Kara, Kutlu Doğum haftası nedeniyle yayımladığı mesajında, “Cenab-ı Allah'ın sevgisine, hoşnutluğuna ve bağışlamasına mazhar olabilmek; Peygamberimizi kendimizden çok sevmek ve O'nun ahlakıyla ahlaklanmakla, O'nun hidayet yolundan gitmek

Vali Kara, Miladi 571, Rebiülevvel ayının 12.gecesi (20 Nisan) sabaha karşı Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa Sallallahü Aleyhi ve Alihi Vesellem’in dünyayı şereflendirdiğini söyleyerek, “O'nun doğduğu gün alemler nurla dolmuştur. O’nun doğumu, insanlığın kurtuluşu için çok hayırlı ve mübarek bir başlangıç olmuş, aydınlık bir çağ başlamıştır. Cenab-ı Allah, Peygamber Efendimiz (SAV)’i, her tarafında cehalet, zulüm ve ahlâksızlığın hüküm sürdüğü, Allah inancının unutulduğu, insanlığın korkunç ve karanlık bir duruma düştüğü, yaşanamaz bir hale gelen bir dünyaya ve bütün alemlere rahmet olarak göndererek müminlere büyük bir lütufta bulunmuştur. Peygamber Efendimiz (SAV) hak, hukuk, adâlet, medeniyet, hürriyet ve insan hakları gibi kavramları bir solukta halk arasına yerleştirmiştir. Tüm peygamberlerin geleceğini müjdelediği, bütün alemlerin beklediği, alemlere rahmet olarak gönderilen, Kur’an ahlakıyla donatılan bir peygamberdir O.” Diye konuştu.

Vali Kara daha sonra şunları söyledi:

“Yaradılış, bir sevgi tecellisidir. Sonsuz ve sınırsız sevgi kaynağı olan Cenab-ı Allah, sonsuz inayet ve rahmetiyle, ilk peygamber Hz. Âdem’den başlayarak yeryüzüne sevgi elçileri göndererek ilâhî sevgi yoluna hidayet etmiş, insanoğlunun yeryüzünde yüklendiği emanetin, Kitap ve masum sevgi elçilerini rehber edinerek, ilâhî sevgi yolunda ilerlemek olduğunu insanlığa bildirmiştir. İşte; bu sevgi elçilerinin en yücesi de peygamberimiz Hz.Muhammed (SAV)’dir. İnsanlık, Peygamber Efendimizin (sav) sevgi çemberine dahil olmaksızın, Allah ile sevgi ilişkisi kurmanın mümkün olmadığını bilmek durumundadır. Cenab-ı Allah'ın sevgisine, hoşnutluğuna ve bağışlamasına mazhar olabilmek; Peygamberimizi kendimizden çok sevmek ve O’nun ahlakıyla ahlaklanmakla, O’nun hidayet yolundan gitmekle olur. Bu nedenle; tüm Müslümanlar, alemlere rahmet, Fahr-i Kainat, yüce peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa (sav) ve onun Ehli Beyt-i etrafında kenetlenmeli, gerek dini gerekse beşeri alanda, farklı dil, ırk, soy, mezhep gibi her türlü kısır çekişmeleri, ayrılıkları, aykırılıkları bir tarafa bırakarak, İslam, peygamber, vatan ve insan sevgisi ortak ekseninde birleşmelidir. Yüce Peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV)’in kutlu doğumu münasebetiyle Kars’lı hemşehrilerimin nezdinde, tüm insanlığın, sevgi, barış, mutluluk ve esenlik içinde kardeşçe yaşamasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ederim.”

 • Yorumlar 1
  UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim harmankayagrup@gmail.com Faks : 04742124751