• BIST 1.408
 • Altın 461,186
 • Dolar 8,0625
 • Euro 9,6585
 • Kars 2 °C
 • Ardahan 1 °C
 • Iğdır 9 °C

Vali Türker Öksüz’ün Yeşilay ve Deprem Haftası mesajı

Vali Türker Öksüz’ün Yeşilay ve Deprem Haftası mesajı
Kars Valisi/Belediye Başkanı Türker Öksüz, Yeşilay Haftası ve Deprem Haftası nedeniyle mesaj yayımladı.

Vali Öksüz’ün, Yeşilay Haftası mesajı şöyle

“Günümüzde madde bağımlılığı tüm dünyada önemli bir sorun haline gelmiştir. Bireylerin, özellikle de çocuk ve gençlerimizin, kötü alışkanlıklardan uzak durması, sağlıklı ve mutlu bir toplum oluşturmak için oldukça önemlidir. Çünkü sağlıksız toplumların, hiçbir alanda başarılı olmaları mümkün değildir. Bağımlılıklar bireyin hem fiziksel hem de ruhsal sağlığını etkilemekte ve bu etkiler zincirleme bir şekilde hayatın her alanında farklı sonuçlara neden olmaktadır.

Aile ve toplum huzurunu korumak, çocuklarımıza barış ve saygının hâkim olduğu bir gelecek bırakmak için; tütün, alkol, uyuşturucu başta olmak üzere, tüm bağımlılıklara karşı bilinçli olmak zorundayız.Ayrıca tüm dünyayı etkileyen salgın sürecinde sigara ve alkol bağımlılığı bulunanların Covid19 hastalığını daha ağır geçirdiği de çeşitli bilimsel çalışmalarla ispatlanmıştır. Geleceğimizin teminatı çocuklarımız ve gençlerimizin sağlıklı bireyler olarak yetişmesi yolunda alkol, tütün ve bağımlılık yapıcı maddelerin neden olduğu tahribatın çeşitli etkinliklerle gözler önüne serildiği Yeşilay Haftası, önemli bir misyonu yerine getirmektedir. İlimiz genelinde her türlü olumsuzlukla mücadelede gösterdiğimiz hassasiyeti, çocuklarımızın ve gençlerimizin akıl, beden ve ruh sağlığını tehdit eden her türlü olumsuzlukla mücadele konusunda kararlılıkla sürdürmekteyiz. Bu duygu ve düşüncelerle; toplumu bilinçlendirme, farkındalık oluşturma ve bağımlılığı önleme mücadelesi çerçevesinde Yeşilay Haftası’nı kutluyor, tüm vatandaşlarımıza sigara, alkol ve madde bağımlılığından uzak, sağlıklı ve mutlu bir yaşam diliyorum.”

-DEPREM HAFTASI MESAJI-

Vali Öksüz’ün Deprem Haftası mesajı ise şöyle: “Her yıl mart ayının ilk haftasını, vatandaşlarımızda deprem bilincinin oluşturulması ve depremlere karşı hazırlıklı olunması amacıyla Deprem Haftası olarak kutlamaktayız. 2020 yılı, depremlerin ve diğer doğal afetlerin maddi ve manevi yıkıcı etkilerini yoğun şekilde hissettiğimiz bir yıl oldu. Bu nedenle; depreme karşı alınacak önlemler, deprem anında yapılması gerekenler ve deprem sonrasına ilişkin toplumumuzun bilgilendirilmesi, bu konularda farkındalık oluşturulması ve güvenli yaşam kültürünün oluşturulması büyük önem arz etmektedir. Bu bağlamda; deprem kuşağında yer alan ülkemizde deprem ve diğer afetlere karşı halkımızın eğitilmesi, bireysel ve toplumsal bilincin artırılması için 2021 yılı İçişleri Bakanlığımız tarafından Afet Eğitim Yılı ilan edilmiştir. Yapılan eğitimler ve etkinliklerle halkımızın bilinçlenmesi, depreme karşı daha dayanıklı yapılar yapılması, deprem olduğunda da toplumun bilinçli bir şekilde ve dayanışma içinde hareket etmesinin tekrar hatırlatılması bakımından önem arz eden faaliyetler, toprakları deprem kuşağında yer alan bir ülke olarak bizim için son derece önemlidir. Ülke genelinde olduğu gibi ilimizde, bu anlamda gerekli planlama, hazırlık ve bilinçlendirme çalışmaları ilgili tüm kurum, kuruluş ve kişilerle işbirliği halinde yürütülmektedir. Deprem Haftası etkinliklerinin, ilimizde ve ülkemizde deprem bilincinin artmasına vesile olması temennisiyle, tüm vatandaşlarımıza afetlerden uzak, sağlıklı ve mutlu yıllar diliyorum.”

 • Yorumlar 0
  UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim harmankayagrup@gmail.com Faks : 04742124751