• BIST 2.554,08
 • Altın 991.359
 • Dolar 16.8836
 • Euro 17.8211
 • Kars 8 °C
 • Ardahan 8 °C
 • Iğdır 19 °C

Venöz tromboembolizm nedeniyle her 37 saniyede bir kişi ölüyor

Venöz tromboembolizm nedeniyle her 37 saniyede bir kişi ölüyor
INVAMED Başkanı Raşit Dinç, venöz tromboembolizm hastalığında erken tedavinin hayat kurtarıcı olduğuna dikkat çekerek, "Dünyada her 37 saniyede bir...

INVAMED Başkanı Raşit Dinç, venöz tromboembolizm hastalığında erken tedavinin hayat kurtarıcı olduğuna dikkat çekerek, "Dünyada her 37 saniyede bir kişi toplardamar pıhtılaşması olarak bilinen venöz tromboembolizm sonucu hayatını kaybediyor" dedi.

Kardiyovasküler hastalıklar arasında miyokart enfarktüsü ve inmeden sonra en sık karşılaşan hastalık olan venöz tromboembolizm, her yıl 10 bin kişiden 5 ila 20'sinde görülen derin ven trombozu, çoğunlukla alt ekstremite derin venlerinde kan pıhtısı oluşumuyla ortaya çıkan bir hastalık. Kan pıhtısının büyük olması durumunda akciğer atardamarında oluşan tıkanma sebebiyle kan akışı engellenebileceği için pulmoner emboli ölümcül bir hastalığa dönüşebiliyor. Pulmoner emboli tedavisinin hızlı olması, hayati tehlikenin önlenmesi ve oluşabilecek sağlık sorunlarını engellemek adına büyük önem taşıyor.

Gerçekleştirilen klinik çalışmalar, özellikle ilk 14 günlük dönemde tromboz tedavisinde uygulanan INVAMED Dovi Aspirasyon Sistemi ile başarılı sonuçlar alınabildiğini kanıtlıyor. INVAMED Üretim Kampüsünde geliştirilen Dovi TromboJET Aspirasyon Sistemi, erken dönemde tedavisine başlanılan ve mortalitesi çok yüksek olan hasta grubunda yüksek başarı sağlıyor. Özellikle taze ve yumuşak trombüs tedavisinde etkili sonuçlar veren Dovi Aspirasyon Kateteri, geçiş performansı, bükülme direnci ve trombüs-aspirasyon kapasitesi arasında sağladığı mükemmel denge ile hasta için tamamen ağrısız bir seçenek sunuyor.

INVAMED Başkanı Raşit Dinç konuya ilişkin yaptığı açıklamada, venöz tromboembolizm hastalığında erken tedavinin hayat kurtarıcı olduğuna dikkat çekerek, "Dünyada her 37 saniyede bir kişi toplardamar pıhtılaşması olarak bilinen venöz tromboembolizm sonucu hayatını kaybediyor. Meme kanseri ve AIDS'e bağlı olarak gerçekleşen ölümlerin toplamından daha fazla olan bu oran, hastalığın ciddiyetini bir kez daha ortaya koyuyor" ifadelerini kullandı.

Dinç, açıklamasının devamında şunları kaydetti:

"INVAMED olarak Üretim Kampüsümüzde geliştirdiğimiz Dovi TromboJET Aspirasyon Sistemi ile tedavisi zor olan ve hayati risk teşkil eden bu hasta grubunda alınan başarılı sonuçlar, venöz tromboembolizm hastalığının ölümcül olduğu kadar önlenebilir olduğunu da gösterir nitelikte" dedi.

 • Yorumlar 0
  UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim [email protected] Faks : 04742124751