• BIST 1.408
 • Altın 461,090
 • Dolar 8,0625
 • Euro 9,6585
 • Kars 10 °C
 • Ardahan 10 °C
 • Iğdır 19 °C

Yeni makam aracı; çöp arabası

Yeni makam aracı; çöp arabası
Kars'ın Arpaçay Belediyesi'nin Cumhuriyet Halk Partili (CHP) Belediye Başkanı Enver Akkaya, belediyenin borcuna karşılık makam aracını sattı. Başkan Akkaya, “Hibe bir makam aracı gelinceye kadar traktörümüzü, çöp aracımızı veya kepçemizi makam aracı olara

Kars'ın Arpaçay Belediyesi'nin Cumhuriyet Halk Partili (CHP) Belediye Başkanı Enver Akkaya, belediyenin borcuna karşılık makam aracını sattı. Başkan Akkaya, “Hibe bir makam aracı gelinceye kadar traktörümüzü, çöp aracımızı veya kepçemizi makam aracı olarak kullanacağım” dedi.

Açıklamalarda bulunan Başkan Enver Akkaya, borçlular belediye kapısında beklerken makam aracına binmenin kendisini rahatsız ettiğini söyledi. Bir belediye başkanının makam aracı olması gerektiğini de ifade eden Akkaya, “Kısıtlı imkanlarımıza rağmen hem hizmet veriyoruz hem de personelin maaşını ödüyoruz. Belediyeyi devraldığımız imkanları aşan bir borç yükü vardı. Alacaklı kapıda. Vatandaşımız devletine güvenerek 'nasıl olsa öder' diye istediği hizmeti vermekten geri kalmamış. Göreve geldiğimizde piyasaya olan borç, 1 trilyona yakındı. Belediyenin devletten geliri de belli. Buna rağmen ciddi anlamda borç ödedik, personel maaşı ödedik. İller Bankası ümüğümüzü sıkar gibi göndereceği parayı kısınca tıkandık. Çareyi, kamu hizmeti değil bireysel hizmet veren araçlarımızı satmakta bulduk. Bunların arasına makam aracımı da koydum. Makam aracım borca karşılık satıldı. Şu anda makam aracım yok. Taksitle veya hibe bir makam aracı gelinceye kadar traktörümüzü, çöp aracımızı veya kepçemizi makam aracı olarak kullanacağım. Lüks arabadan inip çöp arabasına veya traktöre binmekten utanmam. Benim için en büyük utanç, borçlu kapıda beklerken benim böyle bir araca binmemdi. Bundan dolayı borç karşılığında alacaklıya verdim makam aracımı. Bundan rahatsız değilim. Alacaklının mutlu olması beni mutlu etti" dedi.

Başkan Enver Akkaya, belediyenin borcu bitene kadar makam aracı olarak belediyeye ait traktör veya çöp arabasıyla gidip geleceğini de sözlerine ekledi.

 • Yorumlar 8
  UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim harmankayagrup@gmail.com Faks : 04742124751