• BIST 2.401,96
 • Altın 972.18
 • Dolar 16.6416
 • Euro 17.3569
 • Kars 14 °C
 • Ardahan 13 °C
 • Iğdır 23 °C

ZBEÜ’nün Doğu Kazakistan Teknik Üniversitesi ile arasındaki işbirliği artıyor

ZBEÜ’nün Doğu Kazakistan Teknik Üniversitesi ile arasındaki işbirliği artıyor
Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Mühendislik Fakültesi ile Doğu Kazakistan Teknik Üniversitesi (EKTU) Bilişim Teknolojileri ve Akıllı Sistemler Fakültesi...

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Mühendislik Fakültesi ile Doğu Kazakistan Teknik Üniversitesi (EKTU) Bilişim Teknolojileri ve Akıllı Sistemler Fakültesi arasında daha önce kurulan işbirliğini arttırmaya yönelik bir toplantı gerçekleştirildi.

Üniversitenin Bilgisayar Mühendisliği bölümü ile Doğu Kazakistan Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümü arasında yapılan toplantı online ortamda gerçekleşti. Toplantının ana teması, Nisan ayında taraflar arasında yapılmış olan görüşmelerin faaliyetler bazında geliştirilmesi oldu. Söz konusu toplantıya ZBEÜ adına Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Oğuz Kızılçay ve Dr. Öğr. Üyesi Ferdi Kara katıldı. EKTU adına ise toplantıya Rektör Yardımcısı Prof. Natalya Denissova, Bilişim Teknolojileri ve Akıllı Sistemler Fakültesi Dekanı Prof. Saule Kumargazhanova katıldı. Ayrıca her iki üniversitenin Uluslararası İlişkiler koordinatörleri de toplantıda hazır bulundu.

Toplantıda ortak işbirliklerinin geliştirilmesi çerçevesinde öğrenci ve akademik personel değişimi, akademik çalışma işbirlikleri ve ortak lisansüstü tez danışmanlığı konuları masaya yatırıldı. EKTU ve ZBEU bilgisayar mühendisliği bölümleri arasındaki değişim faaliyetlerine iki öğrenci ile başlanması kararlaştırılırken, taraflar personel değişimi için öğretim üyeleri arasında ikili görüşmelerin sürdürülmesi ve ortak doktora tez danışmanlığı için aday öğrenci listesinin bilgisayar mühendisliği bölüm başkanlığımıza gönderilmesi hususlarında mutabık oldu.

Alınan kararların önümüzdeki günlerde fakülte düzeyinde imzalanacak bir işbirliği anlaşması ile pekiştirilmesi planlanıyor.

 • Yorumlar 0
  UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim [email protected] Faks : 04742124751