• BIST 1.527
 • Altın 405,581
 • Dolar 7,2588
 • Euro 8,7512
 • Kars -3 °C
 • Ardahan -3 °C
 • Iğdır 4 °C

Zeybek: Devlet herkesin güvenliği için vardır

Zeybek: Devlet herkesin güvenliği için vardır
Kars Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, Devletin en önemli varlık sebeplerinden birisinin de hükümranlığı altındaki herkesin güvenlik içinde yaşamasını sağlamak olduğunu söyledi

10 Nisan Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 165. yılı nedeniyle makamında tebrikleri kabul eden Kars Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, “Günümüzde iki kutuplu dünyanın kalın çizgilerle belirlenmiş bloklarının yerini; mikro milliyetçilik, bölücülük, ırkçılık, radikal dini akımlar, terörizm, organize suçlar, insan ticareti ve siber suçlar gibi çok yönlü ve dış kaynaklı da olabilen risk ve tehditler almıştır. Devletin en önemli varlık sebeplerinden birisi de hükümranlığı altındaki herkesin güvenlik içinde yaşamasını sağlamaktır. İnsan odaklı hizmet anlayışının bir gereği de her vatandaşımızın bizim için çok önemli ve değerli olduğu samimi gerçeğidir. Bize güvenen, bizden destek ve katkılarını hiçbir zaman esirgemeyen halkımıza, hak ettiği en kaliteli hizmeti vermeye devam edeceğiz.” dedi.

Kars’taki gelişmelerden ve yeniliklerden de söz eden Zeybek, şunları söyledi:

“Bu bağlamda; ülkemizde ilk defa vatandaş polis akademisi projesini “polisine yakın halk” ve “halkına yakın polis” anlayışıyla uygulayama koyarak ve vatandaşlarımıza polislik mesleğinden kısa bir tecrübe yaşatarak onları güvenlik konularında daha duyarlı bir hale getirme hedefiyle şu ana kadar iki dönem halinde toplam 45 vatandaşımızı mezun ettik.  2009 yılında çalışmalarına başlanan kent güvenlik yönetimi sistemi olarak adlandırılan mobese projesini, bu yılın ocak ayı içerisinde faaliyete geçirdik. Şehrimizin kritik noktalarında hareketli kameralarla ve şehrin giriş-çıkışlarını kontrol için 3 noktada konuşlanan plaka tanıma sistemi ile halkımızın güvenliğini sağlamada çok büyük bir adım attık. Başta sayın valimiz olmak üzere, projenin hayata geçirilmesinde emeği geçen herkese, en kalbi duygularla şükranlarımı sunmayı bir borç biliyorum. Ayrıca; tarihi özelliğe sahip hizmet binamızı da orijinal haline kavuşturarak, Serhat şehrimizin kültür mirasına bir nebze de olsa katkıda bulunmanın da gururunu yaşıyoruz. Bu çalışmalarımız sırasında maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen sayın valimize bir kez daha şükranlarımızı sunuyoruz. Yapmış olduğumuz görev fedakarlık, sabır ve gerektiğinde hiç tereddüt etmeden milleti ve vatanı uğruna canını vermeyi gerektirir. İnanıyorum ki teşkilatımızın her bir mensubu şartlar ne olursa olsun görevini hakkıyla yerine getirecek yüksek bir şuur ve ahlaka sahiptir. Bu inançla teşkilatımızın 165. kuruluş yıldönümünü kutlar, devletimizin ve milletimizin huzuru ve güvenliği için hayatlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle gazilerimizi minnet ve şükranla anar bütün mesai arkadaşlarıma aileleriyle birlikte sağlık huzur ve başarılar dilerim. Bu anlamlı günümüzde sevincimizi paylaşan başta sayın valimiz olmak üzere protokol mensuplarına saygıdeğer konuklarımıza ve basın mensuplarımıza teşkilatım adına teşekkür eder, saygılarımı sunarım.”

 • Yorumlar 0
  UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim harmankayagrup@gmail.com Faks : 04742124751