• BIST 2.980,00
  • Altın 1018.567
  • Dolar 17.9579
  • Euro 18.2642
  • Kars 28 °C
  • Ardahan 22 °C
  • Iğdır 34 °C

Cevap ve Düzeltme

Yargıç HARMANKAYA

Sayın Valimiz Rahmi Doğan,geçtiğimiz hafta, köşemde kaleme aldığım yazıda geçen hikayeden rahatsız olarak, kendisine pay çıkarmış ve düzeltme istiyor!

Sayın Valimizin, eski Osmanlı'da geçen bu hikayeden kendilerine nasıl bir pay çıkarttıklarını inanın bende sizin gibi, hala anlamış ve kavramış değilim! Kaldı ki Sayın Valimiz İlimizde göreve başladığı günden itibaren, Kendileri bir çok kez konuğum olmuş,ağırlamışız, kendilerinin makamında oturmuş misafirleri olmuşuz  ve hiç bir zaman birbirimizden, kırılmamış ve darılmamışız. Hal böyleyken, Sayın Valimiz Rahmi Doğan beyefendiye,sizlerin huzurunda sormak istiyorum; Kars'ta göreve başladığınız günden itibaren sizden maddi veya manevi herhangi bir talebim,ricam oldu mu? Lütfen Kamuoyu ile paylaşırmısınız? Buyrun hodri meydan,açıklayın bende buradan yayınlayacağım!

Velhasılıkelam, Şimdiye kadar sizden bir beklentisi,işi ve küskünlüğü olmayan bu fakirin köşe yazısında kaleme aldığı bir  hikayeden üzerinize nasıl ve neden pay çıkarttığınızı çok merak ediyorum! 

Geçen günlerde Valiliğin yılbaşı kutlanmasına aracılık etmesinden dolayı rahatsızsızlığımızı dile getirmiş ve haber yapmıştık.Haberin kim tarafından yaptırıldığınıda size mesajla bizzat iletmiştim hatırlarsanız,şimdi siz bu hikayeden bu yönde bir rahatsızsızlık duyduysanız yapacak bir şey yok,ben aracıyım!

Sayın Valimiz anlaşılan ''Hucurat'' Süresini çok seviyorsunuz! ama tesadüf bu ya; yaklaşık 25 yıldır yatsı namazlarında Hucurat süresini okuyan biri olarak, Hucurat 9.Ayet mealini bu vesileyle size tekrar hatırlatmak isterim! (Eğer müminlerden iki gurup birbirleriyle vuruşurlarsa aralarını düzeltin. Şayet biri ötekine saldırırsa, Allah'ın buyruğuna dönünceye kadar saldıran tarafla savaşın. Eğer dönerse artık aralarını adaletle düzeltin ve (her işte) adaletli davranın. Şüphesiz ki Allah, âdil davrananları sever.)

Hal Böyleyken Sayın Valim; Allah sevdiği kullarını uyarır ve uyarırkende başka bir kulunu buna vesile kılar, Hz Mevlana ne diyor biliyormusunuz? '' Hak kuldan intikam kul ile alır,dini irfan bilmeyen bunu kul etti sanır!'' Bilmem anlatabildim mi?

Bizim buralarda Terekemelerin güzel bir sözü var;  ''Aye ay Valim men indi ne gayırım, başıma hangi daşı salem''   Selam ve Dua ile..

 

                                                       Yargıç Harmankaya / Gazeteci                          

Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim [email protected] Faks : 04742124751