Adanalı öğrencilerden çifte başarı

Adanalı öğrencilerden çifte başarı

Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Türkiye Finalinde Adanalı öğrenciler birinci ve ikinci oldu.

Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Türkiye Finalinde Adanalı öğrenciler birinci ve ikinci oldu.

'Değerler Eğitimi" alanında Türkçe öğretmeni Hacer Moduk danışmanlığındaki Adana Çukurova Bilim ve Sanat Merkezi öğrencisi Nazlı Aksay'ın "Sesimi Duyan Var Mı" projesi birinci oldu. Nazlı Aksay birincilik ödülünü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın elinden aldı.

Matematik alanında ise "Heron Alan Formülüne ve Heron Üçgenlerine Farklı Bir Bakış" projesi ile danışmanlığını Matematik öğretmeni Yusuf İpek'in yaptığı Adana Çukurova Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri Nazlıcan Özergin ve Begüm Ertürk Türkiye ikincisi oldu.

İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Koçak, 2021'in Afet Eğitim Yılı olması dolayısıyla alınan birincilik ödülünün anlamının bir kat daha arttığını vurguladı. Kısa süre önce başlatılan matematik seferberliğini de hatırlatarak özellikle matematik alanında Adana'yı daha yukarılara taşımayı hedeflediklerini ifade eden Koçak, "53. TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında, Adana'mızı gururlandırarak ödül alan öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum" dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Önceki ve Sonraki Haberler