Pençe-Kilit Operasyonu’nda çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildi

Pençe-Kilit Operasyonu’nda çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildi

Pençe-Kilit Operasyonu ile teröristlere kaçacak yer bırakılmıyor. Teröristler tarafından kullanılan mağara, sığınak ve barınaklarda yapılan arama-tarama...

Pençe-Kilit Operasyonu ile teröristlere kaçacak yer bırakılmıyor. Teröristler tarafından kullanılan mağara, sığınak ve barınaklarda yapılan arama-tarama faaliyetlerinde çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildi.

Mehmetçik, Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde teröristler tarafından kullanılan mağara, sığınak ve barınaklara tek tek girmeye devam ediyor. Operasyon bölgesinde gerçekleştirilen arama-tarama faaliyetlerinde teröristlere ait 15 adet AK-47 piyade tüfeği, 1 adet RPG-7 tanksavar silahı, 1 adet 7,62 mm PKMS makinalı tüfek, 1 adet makinalı tabanca, 1 adet HK-33 piyade tüfeği, 1 adet Dragunov keskin nişancı tüfeği, 1 adet 7,62 mm PKMS makinalı tüfek yedek namlusu, çok sayıda bombaatar mühimmatı, 5,56 mm ve 7,62 mm çapında mühimmat, sabit merkez telsiz, termal kıyafetler, 1 adet mesafe ölçer ve çok sayıda yaşam malzemesi ele geçirildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.