• BIST 1.522,040
  • Altın 556,79
  • Dolar 9,6116
  • Euro 11,1584
  • Kars 12 °C
  • Ardahan 10 °C
  • Iğdır 14 °C

Arslan ve Kılıç: “Tarım Bakanıyla tarım gündemini görüştük”

Arslan ve Kılıç: “Tarım Bakanıyla tarım gündemini görüştük”
Arslan ve Kılıç, Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli’yi ziyaret ederek “Tarımın Gündemini” görüştüler.

Volkan KARABAĞ

Kars Milletvekilleri, 65. Hükümet Dönemi Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ile TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Yunus Kılıç, bir grup Doğu Anadolu Milletvekilleriyle Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli’yi ziyaret edip “Tarımın Gündemini” görüştüklerini bildirdiler.

Arslan ve Kılıç, ziyaretlerinde bölgedeki kuraklık nedeniyle kaba yem ihtiyacının arttığını, bu durumun çiftçilerimizin bir an önce kışlık kaba yem ihtiyaçlarını karşılama telaşıyla birleşmesiyle fiyatların her geçen gün arttığını, dolayısıyla bu hususlara tedbirler alınmasıyla alakalı taleplerini ilettiklerini söylediler.

Bakanlığın ön gördüğü kadarıyla, kaba yem ihtiyacının ülke içerisinden karşılanabileceği, ancak yine de ihtiyaç halinde hazırlıklı olmak adına, gerekirse kaba yem ithalatı için bazı gümrük kapılarında gerekli teknik altyapının oluşturulmasının sağlanacağını belirten Arslan ve Kılıç, “Kars’taki Arpaçay sulamalarına, inşaatları devam Arpaçay Koçköy barajı ile Kağızman ve Sarıkamış barajlarına,  bitmek üzere olan Kars Vadi Projesine, ayrıca atık suları arıtıp bertaraf edecek Kars Atıksu Arıtma Projesinin ( 175 Milyon TL bedelli) yatırım programına alınması ve bu yıl içerisinde ihale edilecek olmasına, Kars ve Ardahan’daki Kavılca buğdayının ekimi, tohum desteği ve işleme tesislerinin kurulmasına verecekleri desteklerinden dolayı başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan beyefendi olmak üzere, Tarım ve Orman Bakanımız Dr. Bekir Pakdemirli, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı İbrahim Şenel ve DSİ Genel Müdürü Kaya Yıldız’a yakın ilgileri ve desteklerinden dolayı teşekkürü borç biliriz” dediler.

arslan-ve-kilic-“tarim-bakaniyla-tarim-gundemini-gorustuk”-(2).jpgarslan-ve-kilic-“tarim-bakaniyla-tarim-gundemini-gorustuk”-(1).jpg

Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim [email protected] Faks : 04742124751