• BIST 1.210
  • Altın 484,939
  • Dolar 7,8205
  • Euro 9,2729
  • Kars 15 °C
  • Ardahan 14 °C
  • Iğdır 23 °C

Bakan Arslan: “Bir sözle anlatamadığınız bir şeyi bir kareyle anlatmak gerçekten yetenek, beceri istiyor”

Bakan Arslan: “Bir sözle anlatamadığınız bir şeyi bir kareyle anlatmak gerçekten yetenek, beceri istiyor”
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, foto muhabirliğinin zor bir meslek olduğunu belirterek, “Bir sözle anlatamadığınız bir şeyi bir kareyle anlatmak gerçekten yetenek, beceri istiyor” dedi.

Türkiye Foto Muhabirleri Derneği’nin tertiplediği “Türk Telekom Yılın Basın Fotoğrafları 2018” ödül töreni, Grand Ankara Otel’de gerçekleştirildi. 1985 yılından bu yana her sene gerçekleştirilen programa Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, milletvekilleri, basın mensupları ve çok sayıda davetli katıldı. Programa katılmaktan büyük şeref duyduğunu aktaran Bakan Arslan, foto muhabirliğinin çok zor bir meslek olduğunu belirterek, “Her zaman böyle salonlarda, her zaman rahat programlarda değiller. Bir sözle anlatamadığınız bir şeyi bir kareyle anlatmak gerçekten yetenek, beceri istiyor. Günlerce, haftalarca hatta bazen aylarca beklediğiniz tek bir kareyi o günü, o haftayı, o ayı tek kareyle özetlemek çok çok önemli. Fotoğrafların zihindeki etkisi çok daha kalıcı ve ifade gücü çok daha çarpıcı” diye konuştu. 

Arslan, foto muhabirlerinin ülkenin gündemini yansıttığını ve tarihe tanıklık ettiğini vurgulayarak, "15 Temmuz hain darbe girişiminden bugüne bir beka mücadelesi verdiğimiz bir gerçek. Ekonomiden siyasete her alanda mücadele ediyoruz. Sadece sınırlarımız içinde değil, Suriye'de, Myanmar'da, Filistin'de, Kudüs'te verilen mücadelenin yaşandığı her anda kayıt altına aldığınız görüntüler bu milletin gönlünde kimlerin olması gerektiğini göstermesi açısından çok önemli. Zor, stresli, bir o kadar da değerli bir iş yapıyorsunuz. Akıp giden zaman sayenizde ölümsüzleşiyor. Ödül alan tüm foto muhabirlerini yürekten kutluyorum." dedi.

Arslan, konuşmasının ardından verilen fotoğraf makinesiyle salondakilerin fotoğrafını çekti. 

Daha sonra kürsüye gelen Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, çok zor bir mesleği icra eden foto muhabirlerini tebrik ederek başladığı konuşmasında şunları söyledi: 

“Sporda, özellikle de güreşte önemli başarılar kazanan sporcularımız var. Onların başarılarını da tebrik ediyorum. Onun dışında şampiyon olan takımlarımız var onları da tebrik ediyorum. Voleybolda Vakıfbank takımı, Darüşşafaka basketbolda ve diğer branşlarda başarılar elde eden takımlarımızı tebrik ediyoruz. Onlar bizim bayrağımızı dalgalandırıyorlar, bu bayrağın dalgalanması çok önemli. Foto muhabirlerimiz de uluslararası alanda kazandıkları başarılarla bayrağımızı dalgalandırıyorlar.” 

Bakan Arslan, TFMD Yılın Basın Fotoğrafı ve Yılın Röportaj Fotoğrafı Ödülünü Anadolu Ajansı’ndan Onur Çoban’a, TFMD Türk Telekom Özel Ödülünü Anadolu Ajansı’ndan Şebnem Coşkun’a, TFMD Yılın Haber Fotoğrafı Ödülünü Anadolu Ajansı’ndan Emin Sansar’a, FMD Yılın Haber Fotoğrafı İkincilik Ödülünü Anadolu Ajansı’ndan Yunus Keleş’e ve TFMD Yılın Haber Fotoğrafı Üçüncülük Ödülünü Anadolu Ajansı’ndan Özkan Bilgin’e taktim etti.

bakan-arslan-“bir-sozle-anlatamadiginiz-bir-seyi-bir-kareyle-anlatmak-gercekten-yetenek,-beceri-istiyor”-(1).jpgbakan-arslan-“bir-sozle-anlatamadiginiz-bir-seyi-bir-kareyle-anlatmak-gercekten-yetenek,-beceri-istiyor”-(2).jpgbakan-arslan-“bir-sozle-anlatamadiginiz-bir-seyi-bir-kareyle-anlatmak-gercekten-yetenek,-beceri-istiyor”-(3).jpgbakan-arslan-“bir-sozle-anlatamadiginiz-bir-seyi-bir-kareyle-anlatmak-gercekten-yetenek,-beceri-istiyor”-(4).jpgbakan-arslan-“bir-sozle-anlatamadiginiz-bir-seyi-bir-kareyle-anlatmak-gercekten-yetenek,-beceri-istiyor”-(5).jpgbakan-arslan-“bir-sozle-anlatamadiginiz-bir-seyi-bir-kareyle-anlatmak-gercekten-yetenek,-beceri-istiyor”-(6).jpgbakan-arslan-“bir-sozle-anlatamadiginiz-bir-seyi-bir-kareyle-anlatmak-gercekten-yetenek,-beceri-istiyor”-(7).jpgbakan-arslan-“bir-sozle-anlatamadiginiz-bir-seyi-bir-kareyle-anlatmak-gercekten-yetenek,-beceri-istiyor”-(8).jpgbakan-arslan-“bir-sozle-anlatamadiginiz-bir-seyi-bir-kareyle-anlatmak-gercekten-yetenek,-beceri-istiyor”-(9).jpgbakan-arslan-“bir-sozle-anlatamadiginiz-bir-seyi-bir-kareyle-anlatmak-gercekten-yetenek,-beceri-istiyor”-(10).jpgbakan-arslan-“bir-sozle-anlatamadiginiz-bir-seyi-bir-kareyle-anlatmak-gercekten-yetenek,-beceri-istiyor”-(11).jpg

Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim harmankayagrup@gmail.com Faks : 04742124751