• BIST 1.213
  • Altın 481,119
  • Dolar 7,7928
  • Euro 9,2280
  • Kars 12 °C
  • Ardahan 9 °C
  • Iğdır 18 °C

Barlas Sülü: “Şimdiye kadar hekim, bundan sonra da vekil olarak hizmet edeceğim”

Barlas Sülü: “Şimdiye kadar hekim, bundan sonra da vekil olarak hizmet edeceğim”
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kars milletvekili adayları Barlas Sülü ve Bülent Aras, sahaya inerek seçim çalışmalarında başladı.

Tacettin DURMUŞ / KARS MANŞET

CHP İl Başkanı Mustafa Aras ve teşkilat mensupları ile birlikte Kars’a gelen Barlas Sülü ve Bülent Aras, Harakani Havalimanında kalabalık partili gurup tarafından karşılandı. Adaylar daha sonra uzun araç konvoyu eşliğinde şehir turu atıp halkı selamladıktan sonra Halit Paşa Caddesi üzerinde açılan Seçim Koordinasyon Merkezine (SKM) geldiler. Burada da coşku ile karşılanan adaylar Kars halkına seslendiler.

Burada selamlama konuşması yapan CHP Kars İl Başkanı Mustafa Aras, 15 günlük aday adaylığı ve adaylık sürecinde bası sıkıntılar yaşadıklarına dikkat çekerek, CHP’nin bir aile olduğunu söyledi. 24 Haziran’da yapılacak seçimler için artık sahaya indiklerini de söyleyen Başkan Aras: “Rakiplerimiz sessizce bizi izlemektedir. Artık CHP Kars’ta da sahaya inmiştir. Bu andan itibaren yapacağımız tek şey var o da 24 Haziran demokrasi seçimidir. Bundan sonra sadece 24 Haziran için çalışacağız.” dedi.

İl Başkanı Mustafa Aras’ın ardından konuşan Cumhuriyet Halk Partisi Kars Milletvekili Adayı Barlas Sülü, çok heyecanlı ve mutlu olduğunu belirterek, memleketi Kars’ta 12 yıldan beridir hekim olarak halka hizmet ettiğini ve bundan sonra ise vekil olarak hizmet etmeye devam edeceğini söyledi.

Cumhuriyetin, Mustafa Kemal Atatürk’ün ve dedelerimizin canlarıyla ve kanallarıyla kazandığı değerlerin ortadan kaldırılmasına ‘Dur’ demek için mücadele etmek için aday olduklarını da söyleyen Barlas Sülü: “Yoksulluğa ve açlığa dur demek için, 16 yıllık AK Parti hükümetinin yıkımlarına dur demek için sizlerden yetki istiyorum. Cumhuriyetimizin, Mustafa Kemal Atatürk’ün, dedelerimizin canlarıyla ve kanallarıyla kazandıklarını, cumhuriyetimizin getirdiklerine sahip çıkmak için, yoksulluğa ve açlığa dur demek için sizin vekiliniz olmak istiyorum. Kars için hizmet etmek istiyorum. Zaten kaç gündür televizyonlarda Kars’ı doktorsuz hastanelerimizi görüyorsunuz. Yıllarca Karslıyı doktorsuz hastaneye mahkum ettiler bizi bu devirde halen Erzurum, Ankara ve İstanbul yollarına mahkûm ettiler. Bunu en iyi bilen bir hekim olan benim.  Başhekimlik yaptım.  Engel olamadık AKP milletvekilleri ne sorunları anlatamadık. Ama bana izin verirseniz size söz veriyorum Kars’ta hekimsiz hastane kalmayacak. Onun için geliyoruz bize destek verin birlikte başaralım.”dedi.

Kars’ta tarım ve hayvancılık ile birlikte turizmin ve kültüründe bittiğini söyleyen CHP Kars Milletvekili Adayı Barlas Sülü: “AK Parti hükümetleri Kars’ta tarım ve Hayvancılığı bitirdi. Kars kendi kendine yeten bir kent iken köylüler artık zamanı bile dışarıdan alıyor. Buna dur demek için geliyoruz. Kars eskiden turizm ve kültürün merkeziydi. Bunu da yok ettiler. Bu değerleri tekrar kazandırmak için sizden izin alıyorum. Kars’ta her alanda kurulacak olan tesislerin faaliyete geçirilmesi için destek istiyoruz. Kars birçok ülkenin Merkezi olma özelliklerine sahiptir. Bunu kullanmak için destek istiyoruz. Kuracak tesislerin geliştirilmesi sizden destek istiyoruz. Bugünden itibaren daha yaşanılır daha demokratik, daha ferah, daha zengin ama hakça paylaşacağımız bir Ülke ve Kars istiyoruz. Türkiye için hep beraber mücadele etmemiz gerekiyor. Bugünü değil çocuklarımızın ve torunlarımızın geleceği için mücadele etmemiz gerekiyor. Lütfen hep beraber ve birlik olalım. Çünkü biz sorumluyuz söz verdik kime karşı söz verdik. Kaçak saraylarda oturanlara değil halkımıza, çocuklarımıza, torunlarımıza söz verdik beraber olacağız ve birlikte kazanacağız Biz inanıyoruz sizde inanın hep beraber mücadeleye devam edeceğiz. 25 Haziran’da mutlu ferah bir Türkiye için hep beraber güzel yarınlara kavuşacağız. Gece ve gündüz beraber çalışacağız çalışmacağız. Bu saltanat rejimini yıkacağız.” Şeklinde konuştu.  

BÜLENT ARAS: “KARS’IN KADERİNİ BİRLİKTE DEĞİŞTİRELİM”

Barlas Sülü’nün ardından Karslılara hitap eden CHP Kars Milletvekili Adayı Bülent Aras, Kars’ın kaderini birlikte değiştirmek için 24 Haziran’ın çok büyük bir fırsat olduğunu söyledi. Hep birlikte Ele vermenin ve çalışmanın önemine değinen Bülent Aras: “Her ne kadar Ankara’da oturuyor olsam da Sarıkamışlıyım ve Karslıyım. Usun yıllar köy hizmetlerinde şube müdürü olarak çalıştım. Hep içinizde ve sizden biri oldum. Barlas Hocam Kars’ın bir an önce çözülmesi elzem olan sorunlarını anlattı. Her birlikte el ele vererek Kars’ın kaderini değiştirmek için 24 Haziran’a yürüyeceğiz. İlimizi adım adım gezeceğiz bu makûs kaderi birlikte değiştireceğiz. Hepinizin desteğine ihtiyacımız var.” Dedi.

barlas-sulu-“simdiye-kadar-hekim,-bundan-sonra-da-vekil-olarak-hizmet-edecegim”-(1).jpgbarlas-sulu-“simdiye-kadar-hekim,-bundan-sonra-da-vekil-olarak-hizmet-edecegim”-(6).jpgbarlas-sulu-“simdiye-kadar-hekim,-bundan-sonra-da-vekil-olarak-hizmet-edecegim”-(2).jpgbarlas-sulu-“simdiye-kadar-hekim,-bundan-sonra-da-vekil-olarak-hizmet-edecegim”-(3).jpgbarlas-sulu-“simdiye-kadar-hekim,-bundan-sonra-da-vekil-olarak-hizmet-edecegim”-(4).jpg

Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim harmankayagrup@gmail.com Faks : 04742124751