• BIST 107.297
  • Altın 269,656
  • Dolar 5,7101
  • Euro 6,3257
  • Kars 11 °C
  • Ardahan 10 °C
  • Iğdır 12 °C

Derinöz, kadın ve çocuk hakları için eylemde!

Derinöz, kadın ve çocuk hakları için eylemde!
Digor Kaymakamı İsa Bolat ve Milli Eğitim Müdürü Yasin Çalışır öncülüğünde aylık olarak okullarda 'Benchmarking Projesi' yürütülmektedir.

Derinöz, kadın ve çocuk hakları için eylemde!

Digor Kaymakamı İsa Bolat ve Milli Eğitim Müdürü Yasin Çalışır öncülüğünde aylık olarak okullarda 'Benchmarking Projesi' yürütülmektedir. Benchmarking projesi kapsamında yaptığı projelerle dikkat çeken Derinöz Köyü Ortaokulu Şubat ayında kadın ve çocuk hakları ile ilgili bir dizi faaliyetler gerçekleştirdi.

Derinöz Köyü öğretmenlerinden oluştururular proje ekibi; ilk olarak kadın ve çocuk hakları konusuna dikkat çekmek için öğrenciler arasında şiir, resim ve slogan yarışması düzenledi ve dereceye giren öğrencilere ödüller dağıttı. Daha sonra köy okuluna davet edilen kadınlara bilinçlendirme ve bilinçlendirme amaçlı ‘ kadına yönelik şiddet’ konulu kısa videolar izletilip sunum gerçekleştirdi.

Son olarak öğretmenler; öğrenci ve kadınlarla birlikte köy içerisinde kadına yönelik şiddeti, kız öğrencilerin ev işlerinde çalıştırtmasını, genç yaşta evlendirilmesini; erkek öğrencilerin ise hayvan otlatmaya gönderilmesini protesto eden Türkçe İngilizce ve Kürtçe dövizler açıp sloganlar atarak yürüyüş yaptılar.

Proje çevresinde yapılan bu etkinliğin oldukça verimli olduğunu düşünen Derinöz köyü öğretmenleri sene boyunca faaliyetlerine devam edeceklerini açıkladılar. karsmanset.com

derinoz,-kadin-ve-cocuk-haklari-icin-eylemde!-(1).jpg

derinoz,-kadin-ve-cocuk-haklari-icin-eylemde!-(2).jpg

derinoz,-kadin-ve-cocuk-haklari-icin-eylemde!-(3).jpg

derinoz,-kadin-ve-cocuk-haklari-icin-eylemde!-(4).jpg

derinoz,-kadin-ve-cocuk-haklari-icin-eylemde!-(5).jpg

Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim harmankayagrup@gmail.com Faks : 04742124751