• BIST 1.198
 • Altın 487,283
 • Dolar 7,9168
 • Euro 9,3577
 • Kars 3 °C
 • Ardahan 2 °C
 • Iğdır 10 °C

Eşitlik İlkesi..

Eşitlik İlkesi..
Alibeyoğlu, 10 yılını dolduran polislerin askerlikten muafiyetinde Anayasanın eşitlik ilkesini hatırlattı - Kars eski Belediye Başkanı Naif Alibeyoğlu, görevinde 10. yılını dolduran polisler için askerlikten muafiyet kararının, askerlikteki yoğun birikim

Alibeyoğlu, 10 yılını dolduran polislerin askerlikten muafiyetinde Anayasanın eşitlik ilkesini hatırlattı 

Kars eski Belediye Başkanı Naif Alibeyoğlu, görevinde 10. yılını dolduran polisler için askerlikten muafiyet kararının, askerlikteki yoğun birikim açısından yerinde bir karar olduğunu söyledi.
 
Alibeyoğlu bunun yanında Anayasa’nın eşitlik ilkesini hatırlatarak, diğer meslek kollarındaki kamu görevlilerinin de aynı haktan yararlandırılması gerektiğini savundu.
 
Bilindiği gibi; kamuoyunun uzunca süre tartıştığı polislerin askerliği ile ilgili Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, “'Gerek Polis Akademisi mezunları gerek iki yıllık yüksekokul mezunları, 10 yıl polislik görevini yaptıktan sonra askerliğini yapmış sayılacaklar. Şu anda askerlik görevini yapmakta olanlar bu kanun çıktıktan sonra askerlik görevleri durdurularak terhis edilmiş olacaklar” demişti.
 
İçişleri Bakanı Beşir Atalay da, “'Polislerimiz askerlikten tamamen muaf olacak, hiç askerlik yapmayacaklar. Ama 10 yıl polislik mesleğinde kalmak zorunda. 10 yıldan önce eğer polislik mesleğinden ayrılırsa o zaman tekrar askerlik yapmak zorunda kalacak” şeklinde açıklama yapmıştı.
 
Atalay açıklamasında ayrıca, yeni düzenlemeyle polislerin askerlikten tamamen muaf olacağını belirterek, “Şu anda 38 bin yaklaşık askerliğini yapmayan var. Hepsi bundan faydalanıyor. 2 bin 500 civarında da şu anda askerde olan var. Onlar da bu kanun çıktığı anda terhis olacaklar. Bundan sonra da polisler tamamen askerlikten muaf olacak. Başbakanımızın bugün ifade ettiği husus budur. İşin özü polisin tamamen askerlikten muafiyetidir. Hiç askerlik yapmayacağıdır. 1-2 hafta içinde de bunun yasalaşmasını arzu ediyoruz, planlıyoruz”  şeklinde konuşmuştu.
(BA-BA-S) KARS (KHA)
Etiketler:
 • Yorumlar 0
  UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim harmankayagrup@gmail.com Faks : 04742124751