• BIST 98.415
  • Altın 277,449
  • Dolar 5,7824
  • Euro 6,4409
  • Kars 5 °C
  • Ardahan 6 °C
  • Iğdır 14 °C

Kars, Bakan Arslan’dan Ümitli!

Kars, Bakan Arslan’dan Ümitli!
Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA) Genel Sekreteri Hüsnü Kapu, Kars Milletvekili Ahmet Arslan’ın Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı olarak atanmasını değerlendirdi.

Volkan KARABAĞ / karsmanset.com

Ahmet Arslan’ın Bakan olmasının Kars için büyük kazanım olduğunu belirten Genel Sekreter Kapu, “Bizim bakanımız bizim için bir şans oldu.” dedi.

Özellikle Ulaştırma Bakanlığının yürüttüğü Kars merkezli çok büyük projeler olduğuna dikkat çeken Kapu, “Demiryolu projesi çok önemli. Bu yılın sonuna kadar tamamlanması ihtimali olan, Bakan beyinde gelmesi ihtimaliyle bitirilmesi çok yükseldi. Kars artık İpekyolunun bağlantısını sağladığı merkez haline geldi. Kars için çok çok daha önemli olan Lojistik Merkez. Bakan beyin kendisi zaten Temmuz ayında ihalesi yapılacağını ilan etmişti. Bu konuda artık hiçbir şüphem kalmadı. Çünkü kendisi vekil iken takibindeydi, şimdi ise işin başında. Ayrıca Nahcivan demiryolu bağlantı noktasında çok hızlı bir ilerleme olacağını düşünüyorum. Tabi Bakan beyin girişimiyle. Yani Kars, hep ifade ettiğimiz projeler üzerinde kamuoyuna duyurduğumuz herşey fiili olarak hayata geçirilmiş olacak. Bölgenin hem şehir merkezleri hem bağlantı yollarının ulaşım problemleri ciddi anlamda kalitesi artacak, en büyük beklentimizde o zaten.” şeklinde konuştu.

Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA) Genel Sekreteri Hüsnü Kapu, ayrıca hayvanclık bölgesi olan Kars’ın et ihraç edeceğine et ithal ettiğini belirterek, Kafkas Üniversitesi ile bir ortaklaşa proje üzerinde çalıştıklarını, Kars’ın yok olmaya yüz tutmuş “Zavot Irkı” ve “Montofon Irkı”nı geliştirerek piyasaya süreceklerini dile getirdi.

Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim harmankayagrup@gmail.com Faks : 04742124751