• BIST 1.087
  • Altın 449,413
  • Dolar 6,9493
  • Euro 8,1801
  • Kars 7 °C
  • Ardahan 8 °C
  • Iğdır 19 °C

Kars Belediyesi asfalt ve yama çalışmalarına yoğunlaştı

Kars Belediyesi asfalt ve yama çalışmalarına yoğunlaştı
Kars genelinde hasar görerek halkın mağdur olmasına sebep olan yollarda bakım ve onarım çalışmalarını aşamalı biçimde başlatan Kars Belediyesi, asfalt ve yama çalışmalarını yoğunlaştırdı.

Yapılan program ile sahadaki çalışmalarını hızlandıran Kars Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, merkez mahallelerde asfaltlama ve yama çalışmalarına devam ediyor.

Asfalt yama çalışmalarıyla ilgili açıklama yapan Kars Belediye Teknik Başkan Yardımcısı Hüsnü Duman; “Kars Belediyesi olarak mahallelerimizde asfalt yolların üzerinde meydana gelen çukurlar trafik konforunu uzun yıllardır rahatsız ediyor, bu mağduriyetin araç sürücülerine zorluklar yaşattığını tüm hemşerilerimiz gibi bizde biliyoruz. Bununla ilgili olarak da geçmiş dönemden kullanılamayacak durumda olan asfalt plent tesisimizi onarıp makine değişimi de yaparak, üretim yapacak duruma getirerek geçtiğimiz haftalarda Fen İşler Müdürlüğü ekiplerimizi yama çalışmalarına yönlendirdik. Bu kapsamda merkez mahallelerimiz yollarında da aşamalı biçimde çalışmalarımıza başladık. Hava şartları uygun olduğu müddetçe önümüzdeki günlerde diğer mahallelerimizde de yama ve onarım çalışmalarımızı sürdürerek sürücülerimizin taşıt trafiğinde rahat hareket etmelerini sağlayacağız.” dedi.

Başkan Yardımcısı Duman ayrıca; geçtiğimiz günlerde yapılan yol ihalesinin de resmi sürecinin bitip çalışmalara başlanmasıyla beraber şehrin ana problemi olan yol sorununu büyük oranda gidereceklerini belirtti.

kars-belediyesi-asfalt-ve-yama-calismalarina-yogunlasti-(1).jpgkars-belediyesi-asfalt-ve-yama-calismalarina-yogunlasti-(2).jpgkars-belediyesi-asfalt-ve-yama-calismalarina-yogunlasti-(3).jpgkars-belediyesi-asfalt-ve-yama-calismalarina-yogunlasti-(4).jpgkars-belediyesi-asfalt-ve-yama-calismalarina-yogunlasti-(5).jpgkars-belediyesi-asfalt-ve-yama-calismalarina-yogunlasti-(6).jpgkars-belediyesi-asfalt-ve-yama-calismalarina-yogunlasti-(7).jpgkars-belediyesi-asfalt-ve-yama-calismalarina-yogunlasti-(8).jpgkars-belediyesi-asfalt-ve-yama-calismalarina-yogunlasti-(9).jpgkars-belediyesi-asfalt-ve-yama-calismalarina-yogunlasti-(10).jpgkars-belediyesi-asfalt-ve-yama-calismalarina-yogunlasti-(11).jpgkars-belediyesi-asfalt-ve-yama-calismalarina-yogunlasti-(12).jpg

Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim harmankayagrup@gmail.com Faks : 04742124751