• BIST 98.472
  • Altın 257,851
  • Dolar 5,7017
  • Euro 6,3928
  • Kars 18 °C
  • Ardahan 16 °C
  • Iğdır 27 °C

Kars Belediyesi’nden tarihi bölgede bahar temizliği

Kars Belediyesi’nden tarihi bölgede bahar temizliği
Kars Belediyesi, hava şartlarının düzelmesiyle kentin çeşitli noktalarında bahar temizliği başlattı.

Belediye her gün yüzlerce yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği Kars Kalesi eteklerinde bulunan Havariler Kilisesi, Ulu Cami, Harakani Türbesi, Evliya Cami, Tarihi Hamamlar, Namık Kemal Kültür Merkezi ve Tarihi Taş Köprü’nün bulunduğu Kaleiçi Mahallesi’nin kaldırım ve caddelerini temizliyor. 
Kars Belediyesi’ne bağlı Temizlik İşleri Müdürlüğü’nün başlattığı temizlik çalışmaları kapsamında cadde ve kaldırımlarda bulunan çöpler alıyor, kurumuş otlar bir araya toplanarak yakılıyor. Sabah erken saatlerde başlatılan bahar temizliği çalışması aralıksız davam ediyor. 
Havaların ısınmasıyla birlikte bahar temizliğine başlayan belediye ekipleri, temizlenen bölgeleri vatandaşlardan da temiz tutmalarını istedi. Kars Belediye Başkanlığı’nca başlatılan temizlik kampanyası vatandaşlar arasında da memnuniyetle karşılandı. 
Kars Kalesi’nin bulunduğu bölgede iş yerlerinin olduğunu ifade eden vatandaşlar, belediye çalışmalarına destek vererek kendi iş yerlerinin önünün temizliğini yaptı. 
Öte yandan Kars Belediye Başkanlığı’nca başlatılan bahar temizlik kampanyasının aralıksız devam edeceği öğrenildi. 

kars-belediyesi’nden-tarihi-bolgede-bahar-temizligi-(1).jpgkars-belediyesi’nden-tarihi-bolgede-bahar-temizligi-(2).jpgkars-belediyesi’nden-tarihi-bolgede-bahar-temizligi-(3).jpgkars-belediyesi’nden-tarihi-bolgede-bahar-temizligi-(4).jpgkars-belediyesi’nden-tarihi-bolgede-bahar-temizligi-(5).jpgkars-belediyesi’nden-tarihi-bolgede-bahar-temizligi-(6).jpg

Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim harmankayagrup@gmail.com Faks : 04742124751