• BIST 1.124
  • Altın 465,357
  • Dolar 7,7733
  • Euro 9,0595
  • Kars 22 °C
  • Ardahan 21 °C
  • Iğdır 27 °C

Kars-Kağızman kara yolunda çalışmalar devam ediyor

Kars-Kağızman kara yolunda çalışmalar devam ediyor
Kars-Kağızman kara yolunda asfaltlama çalışması devam ediyor.

Kağızman ilçesinde 2011 yılında yatırım programına alınarak,Kars Kağızman yapımına başlanan bölünmüş yol ve mevcut yolların standardının yükseltilmesine yönelik çalışmalara, kaldığı yerden yeniden başlandı.

ARSLAN VE KILIÇ TALİMAT VERDİ YOL YAPIMINA TEKRAR BAŞLANDI

65. Dönem Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Kars Milletvekili Ahmet Arslan ile Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı Kars Milletvekili Prof. Dr. Yunus Kılıç'ın talimatlarıyla Kars Kağızman yönünde başlatılan çalışmaların kısa süre içerisinde tamamlanıp, ulaşıma sorunsuz açılacağı kaydedildi. 

Kara yolları Kars Bölge Müdürlüğü tarafından yürütülen bölünmüş yol ve iyileştirme çalışmalarının yanında yol bakım, onarım, yama çalışmaları da karyolaları ekipleri tarafından yürütülüyor. 2011 yılında yapımına başlanılan 75 kilometre uzunluğundaki Kars Kağızman yolunun 5 kilometrelik bölümündeki çalışmalar önceki yıl tamamlanarak, hizmete açıldı. Kalan kısmındaki çalışmalara ise hızla devam ediliyor.

AK PARTİ İLÇE BAŞKANI TURAN YAPARSA AK PARTİ YAPAR

Ak Parti Kağızman ilçe Başkanı Nuri Turan yaptığı açıklamada "Kağızman halkımıza müjde Yıllardır eziyet ve sorun haline gelen  Kağızman-Kars yolu kısaltılarak ve çift şeritli yapılarak  Yol yapım çalışmaları  hızla devam ediyor,
İlçemizi bir çok köyümüzü kars'a bağlayan yolun yapımında ve Kağızman ilçemize yol, Okul,Hastane,Öğrenci Yurdu,Gençlik merkezi,spor salonları ve bir çok hizmeti eserleri  bizlere kazandıran,  başta Sayın Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız  Recep Tayip Erdoğan'a, 65. Dönem Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Kars Milletvekili Ahmet Arslan'a ile Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı Kars Milletvekili Prof. Dr. Yunus Kılıç'a ilçemiz adına teşekkürü bir borç bilirim. Başarılarınız daim ömrünüz hizmetleriniz kadar uzun ve bereketli olsun... Çünkü yaparsa Ak Parti yapar"bifadelerini kullandı.

kars-kagizman-kara-yolunda-calismalar-devam-ediyor-(1)-001.jpgkars-kagizman-kara-yolunda-calismalar-devam-ediyor-(2)-001.jpgkars-kagizman-kara-yolunda-calismalar-devam-ediyor-(3)-001.jpgkars-kagizman-kara-yolunda-calismalar-devam-ediyor-(4).jpgkars-kagizman-kara-yolunda-calismalar-devam-ediyor-(5).jpgkars-kagizman-kara-yolunda-calismalar-devam-ediyor-(6).jpg

Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim harmankayagrup@gmail.com Faks : 04742124751