• BIST 1.431,130
  • Altın 530,85
  • Dolar 9,2950
  • Euro 10,7700
  • Kars 9 °C
  • Ardahan 7 °C
  • Iğdır 16 °C

Kars Milletvekilleri Ahmet Arslan ve Yunus Kılıç'ın 30 Ağustos mesajı

Kars Milletvekilleri Ahmet Arslan ve Yunus Kılıç'ın 30 Ağustos mesajı
65. Dönem Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Kars Milletvekili Ahmet Arslan ile Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı Kars Milletvekili Prof. Dr. Yunus Kılıç, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Arslan ve Kılıç’ın yayınladığı mesajı şöyle:

"Dumlupınar’da Büyük Taarruzla kesin bir şekilde elde edilen 30 Ağustos Zaferini millet olarak her yıl büyük bir coşkuyla kutluyoruz.  Bu yıl 99. Yıldönümünü kutladığımız 30 Ağustos Zaferi, milletimizin hürriyet ve bağımsızlık için verdiği eşsiz mücadele neticesinde şanlı tarihimize nakşedilen büyük bir zaferdir. Bayram olarak kutladığımız bu zafer, milli hâkimiyetimizin ve bağımsızlığımızın nişanesidir.

Onca yokluklar ve zorluklar içerisinde hayallerin ötesinde topyekûn bir mücadele örneği sergileyerek büyük bir zafer elde eden ecdadımız, tüm mazlum halklara örnek teşkil etmektedir.

Atalarımızın zaferle taçlandırdıkları milli mücadele ile bizlere emanet ettikleri Türkiye Cumhuriyeti'ni, “Muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarma” hedefi doğrultusunda milletimizden aldığımız güçle, azim ve kararlılıkla büyük atılımlar gerçekleştirdik. Ecdadımızın özlediği, beklediği muasır bir ülke inşa etme yolunda çok ileri bir seviyeye ulaştık.

Bu duygu ve düşüncelerle 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın coşkusunu ve mutluluğunu tüm hemşehrilerimizle paylaşıyor, kahraman ordumuzun şahsında aziz milletimizi yürekten kutluyoruz. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Kurtuluş Mücadelesi sırasında canlarını feda ederek bizlere eşsiz bir vatan bırakan bütün gazi ve şehitlerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyoruz." 

Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim [email protected] Faks : 04742124751