• BIST 1.191
  • Altın 487,026
  • Dolar 7,9427
  • Euro 9,4068
  • Kars 2 °C
  • Ardahan 1 °C
  • Iğdır 10 °C

Kars Ülkü Ocakları’ndan 18 Mart Çanakkale Resim Sergisi

Kars Ülkü Ocakları’ndan 18 Mart Çanakkale Resim Sergisi
Kars Ülkü Ocakları 18 Mart Çanakkale Zaferi anısına Resim Sergisi düzenledi. Düzenlenen Resim Sergisinde vatandaşların ilgisi oldukça yoğundu.

Kars Ülkü Ocakları Başkanı Oğuz Güngör "Tarihi şanla şerefle ve başarılarla dolu bu millet için bir dönüm noktası olan, en büyük destanların bile onun yanında sönük kaldığı Çanakkale Zaferinin 103. yılını coşkuyla anmaktayız." dedi.

Güngür konuşmasını şöyle sürdürdü, "Kars Ülkü Ocakları olarak Şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi minnetle ve göğsümüz kabararak anmaktayız. Onlara çok şey borçlu olduğumuz bilincinde ve şuurundayız. Bu bilinç ve şuurun tüm milletimizde olması temennisini taşımaktayız.

Evet Çanakkale bir destandır. Çelik zırhlara karşı, bir avuç insanın küçücük bir yarımadada iman dolu göğsünü siper ettiği bir destan… Ve aslında çelik zırhların değil, etten kemikten ancak içi iman ve vatan sevdasıyla dolu gövdelerin nasıl tunçlaşıp galip geldiğinin destanıdır. Yedi düvele kafa tutan bir avuç Müslüman Türk’ün dönemin süper güçlerine, ellerindeki derme çatma tüfeklerle kafa tuttuğu, meydan okuduğu, yenilmez dediği orduları harap ettiği bir destandır.

Emperyalizmin suratına atılan sert bir tokattır Çanakkale. Dakikalar içinde aşılacak denilen engelin aylar sonra dahi aşılamayacağının yedi düvele ispatıdır. Bu kutlu günün özellikle gençlerimiz tarafından hakkıyla idrak edilmesi ve uyanışa bir kapı açması dileğiyle, şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Çanakkale Zaferimiz kutlu olsun."

kars-ulku-ocaklari’ndan-18-mart-canakkale-resim-sergisi-(1).jpgkars-ulku-ocaklari’ndan-18-mart-canakkale-resim-sergisi-(2).jpgkars-ulku-ocaklari’ndan-18-mart-canakkale-resim-sergisi-(3).jpgkars-ulku-ocaklari’ndan-18-mart-canakkale-resim-sergisi-(4).jpg

Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim harmankayagrup@gmail.com Faks : 04742124751