• BIST 116.432
  • Altın 165,848
  • Dolar 3,9317
  • Euro 4,8170
  • Kars 6 °C
  • Ardahan 2 °C
  • Iğdır 11 °C

Kars36 Spor'un Maçları Şehir Dışında mı Oynanacak?

Kars36 Spor'un Maçları Şehir Dışında mı Oynanacak?
Müteahhit firmanın iflas etmesi sonucu yarım kalarak tamamlanamayan Kars Şehir Stadyumundan sonra Halit Paşa Semt Sahasının Soyunma Odasını yapan müteahhit firma da iflas ederek işi bırakması Kars'ın sporuna balta vurdu.

Volkan KARABAĞ / KARS MANŞET

Kars'ı Bölgesel Amatör Liginde temsil edecek olan Kars36 Spor'un maçlarının oynanması için Kars'ta yeterli olanaklar gözükmüyor. Kars Şehir Stadyumunun tamamlanamaması, Halit Paşa Semt Sahasının Soyunma Odalarının olmaması ve Kafkas Üniversitesinin Sahasının bazı eksiklerinin olması nedeniyle Türkiye Futbol Federasyonu ve Müsabakayı yönetecek olan hakemler Kars36 Spor'un ev sahipliği yapacakları maçların Kars'ta oynanmasına müsaade etmiyor.

11 Ağustos tarihine kadar gerek Halit Paşa Semt Sahasında gerekse Kafkas Üniversitesi Sahasında eksikliklerin giderilmemesi halinde Kars36 Spor'un ev sahipliği yapacağı maçlar Kars'ta değil de başka il veya ilçelerde yapılacak.

Kars Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Burhan Taş, 2017-2018 yılı Amatör Futbol Sezonunun başladığını belirterek, TFF yetkilileri ile yaptıkları incelemeler sonucunda TFF'nin Kars'ta bulunan Semt Sahasının eksiklerinin giderilmediği sürece müsabakalara müsade etmeyeceklerini belirtti. 

Stadı olmayan tek ilin Kars olduğuna dikkat çeken başkan Taş, "İlimizde Federasyonumuza üye toplam 16 Amatör takımın mücadele etmesi gereken sezonda normalde stadı olmayan tek il olmamıza karşın elimizde bulunan ve tek semt sahası olan Halit Paşa sentetik sahasında soyunma odalarının bu yılda yapılamaması sebebiyle Amatör ligleri oynatamama durumuna gelmiş durumdayız. Sporcularımızın soyunma odası olmaması sebebiyle sağlıksız bir ortamda spor yapmalarını kendilerinden beklememizde doğru değildir." ifadesini kullandı.

Sadece ince işçiliği kalan soyunma odalarının yapımı için yetkililerden yardım isteyen Başkan Taş, "Konuyla ilgili olarak konuştuğumuz yetkililerden soyunma odalarını yapacak olan firmanın iflas ettiği ve işi bıraktığı söylenmektedir. Kaba inşaatı bitmiş olan soyunma odalarının ince işçiliği inanıyorum ki ilimiz idarecilerinin katkılarıyla kısa bir sürede bitirilip sezona yetiştirilebilir kanaatindeyim. Öyle afaki rakamlara gerek kalmaksızın ilimiz imkânlarıyla bu sorun giderilebilir." dedi.

"Konteyner içerisinde soyunma yapılmasına TFF ve müsabaka hakemleri müsaade etmemektedir." diyen Başkan Taş konuşmasını şöyle sürdürdü: "2017-2018 Amatör Futbol Sezonunda İlimizinde aralarında bulunduğu ve ilimizi Kars36 Sporun temsil edeceği Bölgesel Amatör Ligi toplam da 160 takımın katılımıyla önümüzdeki günlerde başlayacak, ayrıca Ziraat Türkiye Kupası müsabakalarıda ilimizde oynanacak ancak ne yazıktır ki bu müsabakaları oynatabileceğimiz semt sahası olmasına rağmen söz konusu sahada soyunma odaları bulunmamaktadır. Konteyner içerisinde soyunma yapılmasına TFF ve müsabaka hakemleri müsaade etmemektedir. TFF yetkilileri ile yaptığımız inceleme sonucunda 11 Ağustos tarihine kadar soyunma odası eksikliklerinin ve sahaya giriş ve çıkışlardaki noksanlıkların tamamlanması halinde bu sahada müsabaka oynanmasına müsaade edeceklerini belirttiler."

Sorunların giderilmesi için 3 yıldır sabırla beklediklerini kaydeden Başkan Taş, "Aslında bu sorun aşılmayacak boyutta değildir. Sayın Valimizin talimatları ve destekleriyle bu sorun çözülecektir. Bu konuda yetkililerimizin konuya duyarlı olacaklarına inancımız tamdır. Aksi taktirde Amatör ligi oluşturamayacağız ve ilimizde Amatör Futbol Ligi olmayacak duruma gelmiştir. 3 yıldır sabırla beklediğimiz ve çözümün beklediğimiz sahadaki sorunların çözüme kavuşturulması Spor camiası olarak yetkililerden arz ve talebimizdir. Bizler kocaman bir aileyiz gençlerimize sağlıklı bir ortamda spor yaptırmak ve gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutmak hepimizin ortak görevidir düşüncesiyle sorunlarımıza el atılmasını sabırsızlıkla beklemekteyiz." şeklinde konuştu.

Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim harmankayagrup@gmail.com Faks : 04742124751