• BIST 1.112
  • Altın 474,037
  • Dolar 7,5495
  • Euro 8,9548
  • Kars 17 °C
  • Ardahan 15 °C
  • Iğdır 28 °C

Karslı Hayırsever İş Adamı Sezgin Baran Korkmaz’dan Suriyeli ve Iraklı Sığınmacılara Giysi Yardımı

Karslı Hayırsever İş Adamı Sezgin Baran Korkmaz’dan Suriyeli ve Iraklı Sığınmacılara Giysi Yardımı
Karslı Hayırsever İş Adamı Sezgin Baran Korkmaz Mardin'in Midyat ilçesinde, konaklama merkezinde barındırılan sığınmacı Suriyeli ve Iraklı Ezidiler’e giysi yardımında bulundu.

SBK Holding Yönetim Kurulu Başkanı İşadamı Sezgin Baran Korkmaz, Ülkelerinde meydana gelen iç karışıklıklardan dolayı Türkiye'ye sığınan ve Midyat'taki Geçici Konaklama Tesisinde yaşayan Suriyeli, Iraklı savaş mağduru Bin çocuğa parke, bot, bere, eldiven ve oyuncak yardımında bulundu.

Midyat Kaymakamı Hüseyin Tekin, yapılan yardımının ardından yaptığı açıklamada, necip milletimizin kıymetli kıymetli bir evladı olan Baran Korkmaz beyefendi, bugün burada yaklaşık bin çocuğumuzu, bin misafir evladımızı, giyim anlamında ciddi yardımda bulunduğunu söyledi.

Kaymakam Tekin şöyle konuştu: “Biz kendisine cani gönülden teşekkür ediyoruz. Bunun ötesin dede ifade ettiğim gibi milletimizin ali cenap lığının, yardım severliğinin bir yansımasını görüyoruz. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Ümit ediyorum ki burada kalan misafirlerimize bu ve buna benzer yardımlar farklı insanlarımız tarafından devam edecektir. Göstermiş olduğu ilgi ve alakadan ötürü şükranlarımı sunuyorum.” Diye konuştu.

SBK Holding Yönetim Kurulu Başkanı İşadamı Sezgin Baran Korkmaz ise, iç savaş nedeniyle ülkelerini terk edip Midyat’ta konaklama merkezinde sığınan Suriyeli ve Iraklılara yardımda bulunduklarını ifade etti. Midyat’ta üçüncü ziyaretini gerçekleştirdiğini ifade eden Korkmaz, Konaklama merkezinde yaşayan sığınmacıların kendi keyiflerinden ülkelerini bırakıp gelmediğini söyledi.

Korkmaz, “buraya mecburi doğal akışın dışında geldiler. Bizde elimizden geldiğince kış gününde onları ısıtılabildiysek ne mutlu… Sağ olsun Kaymakam Hüseyin Tekin Bey çocukların küçük bir ihtiyacı var dediğinde biz hemen geldik ve gelmeye devam edeceğiz. Deniz oğlumda yazın çalışıp para biriktirmişti. Oda biriktirdiği harçlıklarıyla buradaki kardeşlerine oyuncak aldı. Onları getirdik dağıttık.” Diye konuştu.

İlkokul la giden Deniz Korkmaz ise, şöyle konuştu: “ben yazın hafta sonları çalışıp biriktirdiğim harçlıklarla Suriyeli ve Iraklı sığınmacı kardeşlerim için oyuncak ve kıyafet aldım. Babam bana bir şeyler anlattı ve ben daha önce buraya gelmiştim. Buradakilerin hepsi benim kardeşim.” Dedi.

Suriyeli sığınmacı Mübarek Muhammed Ali Arapça konuşarak, “Bütün Türk halkına, çocuktan büyüklere kadar, Kaymakam, Vali, kamp idaresine ve bütün idarecilere yaptıkları yardımlardan dolayı çok teşekkür ediyorum.” Yardım malzemelerini alan Suriyeli ve Iraklı aileler de desteklerinden dolayı yetkililere teşekkür etti.

Ziyarete, İş adamı ve Trabzon Her Yönüyle Trabzon Platformu Başkanı Köksal Öztürk, Midyat Belediye Başkan Vekili Fahri Talay, AK Parti Midyat İlçe Başkanı Av. Melih Güneştan, Kamp Müdürü Mehmet İsa Kurnaz, İlçe Emniyet Müdürü Temel Salman, Konaklama Merkezi Eğitim Koordinatörü Bedrettin Şahin da katıldı.

karsli-hayirsever-is-adami-sezgin-baran-kormaz’dan-suriyeli-ve-irakli-siginmacilara-giyim-yardimi-(1).jpgkarsli-hayirsever-is-adami-sezgin-baran-kormaz’dan-suriyeli-ve-irakli-siginmacilara-giyim-yardimi-(2).jpgkarsli-hayirsever-is-adami-sezgin-baran-kormaz’dan-suriyeli-ve-irakli-siginmacilara-giyim-yardimi-(3).jpgkarsli-hayirsever-is-adami-sezgin-baran-kormaz’dan-suriyeli-ve-irakli-siginmacilara-giyim-yardimi-(4).jpgkarsli-hayirsever-is-adami-sezgin-baran-kormaz’dan-suriyeli-ve-irakli-siginmacilara-giyim-yardimi-(5).jpg

Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim harmankayagrup@gmail.com Faks : 04742124751