ARDAHAN HABER" />
  • BIST 103.200
  • Altın 197,070
  • Dolar 4,7083
  • Euro 5,4926
  • Kars 17 °C
  • Ardahan 20 °C
  • Iğdır 28 °C

Sezgin Baran Korkmaz'dan Bir Yurt Daha

Sezgin Baran Korkmaz'dan Bir Yurt Daha
Karslı hemşerimiz işadamı 32 yaşında ki Sezgin Baran Korkmaz annesinin adına Kars'ta yaptırdığı 350 kişilik öğrenci yurdunun bitmesinin ardından Ardahan'da eşi Gökçen Korkmaz adına 200 kişilik öğrenci yurdunun temelini attı.

Vefalı evlat, vefalı eş Sezgin Baran Korkmaz'a  Ardahan Valisi Mustafa Tekmen tarfından plaket verildi.

 

Türkiye Yardım Sevenler Derneği desteğiyle yapılacak yurt için yapılan imza töreni, Ardahan Valisi Mustafa Tekmen, Ardahan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Korkmaz, Türkiye Yardım Sevenler Derneği Başkanı Yıldız Laçinel, hayırsever Vasfiye Eriş ile Karslı İşadamı Baran Korkmaz ve Müteahhit Nizamettin Yıldız’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Dernek üyelerini makamında kabul eden Rektör Prof. Dr. Korkmaz ve beraberindekiler ziyaret sonrası valiliğe geçerek ilk anlaşmayı imzaladı. İmza töreninde konuşan Vali Tekmen, hayırseverlerin yurt girişimi dolayısıyla duyduğu mutluluğu ifade etti. “Sizler gibi özel müteşebbislerin elde ettiği kararları hayra dönüştürmeniz bizleri çok mutlu etti. Bu hayırlı hizmetlerin kısa sürede gerçeğe dönüşmesini diliyorum” diyen Tekmen, Ardahan’ın bu tür çalışmalarla hem ekonomik hem de akademik bir merkez haline geleceğine inandığını belirtti.

“Türkiye’nin son noktası olan Ardahan için devletimiz bu çırayı ateşledi, bizler bu çıranın yanması için elimizden gelen desteği esirgememeliyiz” diyen Rektör Prof. Dr. Korkmaz, Ardahan’ın Kafkasya’ya açılan bir kapı olma yolunda ilerlediğini, üniversitenin ise bu bölgenin kaynaklarını görerek geliştirebilmeleri için öğrencilerine her türlü kolaylığı sunmaya hazır olduğunu vurguladı.

Yurt yapımı için bağışta bulunan Kars iş adamlarından Baran Korkmaz da yaptığı konuşmada; hayra vesile olmaktan dolayı çok mutlu olduğunu, yurdun çeşitli yerlerinde yapılan diğer 3 yurdun zamanından önce teslim edildiğini ve bu yurdunda zamanından önce teslim edilmesi için en kısa sürede işe başlayacaklarını kaydetti.

Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim harmankayagrup@gmail.com Faks : 04742124751